| oprescudorin11 a întrebat:

Ce parere aveti despre analfabetismul din zona puterii? avem oare vreo sansa sa scapam de capusele astea?

Răspuns Câştigător
| Kr5 a răspuns:

Revolutie?straight face iar sa moara lumea dupa iar sa vina alti inapti la conducere si tot asa? sa repetam istoria la nesfarsit? daca astia de acum sunt praff imaginativa generatiile de acom prin care ne numaram si unii din noi deci o sa ajunga peste cativa ani la conducere cocalari din cluburi si pitipoancele de acum generatia asta care nu mai invata sunt deja cu gandul la furat si alte treburi parerea mea poti sa o iei in deradere sau nu este ca masonii si comisia trilaterala ne joaca cum vor ei si nu numai pe noi multe alte tari si o revolutie ar insemna un pas mai aproape de al 3-lea razboi mondial

15 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

O revolutie ca in 89' si scapam, altfel in niciun caz.Merge doar cu forta aici, chiar daca nu-s adeptul violentei, asta este parerea mea.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pe cei care au votat U.S.L. sa-i intrebati ei au votat submediocritatea, ei au vrut de la 471 la 588 parlamentari, capusele trebuie eliminate cu un spray puternic la propriu, prinsi si cotonogiti sa-si dea singuri demisia.

| oprescudorin11 explică:

Era vorba' ca 99% din legislativ nu cunosc Constitutia daramite legile tarii, ca sa nu mai vorbim despre legile Biblice(suntem stat de drept dar si Crestin).
Tocmai acestia ne vor corecta si face legile!
Apoi, nu stiu sa vorbeasca in public, nu au coerenta in discurs, sunt preocupati exclusiv de 'cosnita ' lor, ca sa folosim un eufemism.Ca nu au cultura, ca nu cunosc istoria acestui neam romanesc de sacrificiu. si multe altele.(ca nu au responsabilitate, nu as merge mai departe).

| onasis1961 a răspuns:

Poate generaţia următoare, aceasta nu are şanse, e mafia băgată-n toate structurile.

| oprescudorin11 explică (pentru Kr5):

De acord! Nu violenta rezolva! votul? nu stiu! Istoria se repeta :L'Ethernel Retour! dar in ce spatiu si timp ne aflam? poate ca asa trebuie!
De fapt e provocarea, acel timp de rascruce, in care e datoria noastra ca sa gasim solutii! poate chiar exista si indraznesc sa intreb nuantat!:de ce totusi nu gasim solutia? sau nu vrem?

| oprescudorin11 explică (pentru onasis1961):

Pe de alta parte:poate ca ne complacem! Eu nu cred in mafie nici in organizatii suprastatale, dar cred ca daca ar exista, suntem vinovati caci complicitam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puterea, opoziţia, " viitoarele " speranţe... Toate-s un rahat.

Să vină monarhia, să vină nazismul, să vină fascismul, să vină comunismul, să vină orice şi scăpăm de viermii capitalişti.

| VadTot a răspuns:

Pai draga prietene Dar Te ai gandit cum au ajuns ei acolo sus? Oare nu noi i am ajutat sa ajunga acolo sus Iar noi stam frumos si bine aici in mocirla asta si dam vina pe ei laughingPai ei sunt de vina., iti zic eu ca nu au nici o vina sunt pur si simplu nevinovati nu sau autonumit in functii Basescu cum a ajuns la putere nu de noi ales Dar Acum nici un gandac numai recunoastelaughingDeci prietene noi acum avem nevoie sa ne intoarcem iar la comunismul de dinainte de 89 "Ca doar asa o vom duce bine! ok! Ce capitalism ce monarhie Comunism ca n Republica Coreeana de Nord! Sa numai depindem de nici o tara de nici un FMI Nato smd! ori UElaughing N avem nevoie de nimeni si de nimic Tara noastra i una dintre cele mai bogate tari din UE Avem Zagaminte De putem trai fara nici un ajutor de la nimeni! Avem aur avem petrol Avem apele minerale cele mai bune din Ue Avem munti frumosi Avem mare Avem Dunare Cate si mai cate! Dar la fel de multi avem Hoti la fiecare cm patrat pe cap de locuitor! Bla bla ca m-am incurcat in cuvinte! Za zica cineva ca nu am dreptate ori sa ma contrazica cu ce tara frumoasa si bogata inca mai avem!

| felixbbimage a răspuns:

Va fi din ce in ce mai rau! Tu vrei sa scapam de ei dar vezi ce vine din urma...Varfurile generatiilor de dupa revolutie emigreaza fara mari ganduri de revenire iar elita tinerilor de azi va face la fel. Daca nu-i aducem inapoi ori nu putem sa-i tinem aici suntem condamnati la cvasimediocritate, manele si cultura de mahala. Ne-am alungat dascalii din scoli pe campurile de capsuni ale occidentului si acum asteptam performanta de la tinerii nostri. Modelul Gigi Becali e mai usor de asimilat si de atins, nu trebuie decat tupeu si smecherie. Pentru astea nu trebuie sa-ti petreci 35 de ani in scoala, ajung 7! Vivat Natiune!

| Kr5 a răspuns (pentru VadTot):

Prietene si daca noi stateam acasa la tv si nu ne duceam la vot nu crezi cumfa ca s-ar fi autopropus ei si ar fi devenit un alt prost presedinte? adica si daca votam si daca nu nu e bine pentru ca nu ai din cine si ce sa alegi? pricepi e unu mai hot ca altu adica daca aveai pe unu care nu fura si puneai un imbecil mai ziceam dar asa? da de acord cu tine sa reintram in comunism dar nu cred ca se mai poate oricum ne freaca UE cum vor ei mie personal mi se pare o idiotenie UE mai ales sa ne impuna noua vcorum la referendum cand de asa ceva nu s-a auzit niciodata niste cretini majoritatea oamenilor care fac politica de cam peste tot in lumehappy

| oprescudorin11 explică (pentru Kr5):

Ma mir de 'voi'! Daca stiti, cum lasati sa se intample?

| oprescudorin11 explică (pentru Kr5):

Nu am placa des sunet valabila! degeaba vorbesti caci eu, unul nu te pot auzi! nu cumva este blestemul neamului Romanesc?

| oprescudorin11 explică (pentru felixbbimage):

Tehnologia actuala nu mai ajuta in sensul 'valorii'! (mi-ai dat ideea asta!)
orice cretin poate manipula, folosind tehnologia (asociata cu partea financiara) tot ce vrea!
nu trebuie sa fii foarte destept, doar sa muncesti cu rabdare la aplicarea tehnologica. Poti mai usor si sa furi!
Lucrurile nu vor merge spre bine, e clar.Au disparut deosebirile genotipice dintre noi.Asa cred.

| Oana92 a răspuns:

Ne meritam soarta! Au fost oameni care au murit pentru ca noi sa avem drepturi. Printre drepturile alea se numara si dreptul la vot, de care noi nu stim sa profitam. Asteptam sa isi spuna altii parerea in locul nostru, sau ne vindem buletinul pentru 10 lei. Si apoi ne plangem! Daca majoritatea au vrut analfabeti atunci pe ei sa ii aiba si sa nu deschida unu gura ca ii merge rau! Cu ceilalti probabil ma voi intalni undeva departe de tara asta...

| Oana92 a răspuns (pentru VadTot):

Vrei din nou comunism? Iti sugerez o vizita in Coreea...

Nu e bine acum, dar nici atunci nu era mai bine. Eu una prefer sa fiu vanzatoare cu diploma de psiholog in rama decat sa fiu obligata sa tac si sa ridic in slavi un individ de 100 de ori mai prost ca mine. Daca tu asta vrei e treaba ta...noi nu vrem, nu pentru asta au murit oamenii in 89 la Timisoara. Macar in memoria lor ar trebui sa renuntam sa mai spunem ca era mai bine atunci... daca era mai bine nu ar fi murit nimeni pentru schimbare!