| AlexPc21 a întrebat:

Ce pedeapsa pot primii niste violatori. cum as putea sa imi conving sora sa mearga la psiholog sau la politie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pedeapsa prevazuta pentru viol este cuprinsa intre 5 si 12 ani. Trebuia actionat mai din timp, sora ta trebuia sa fie consultata imediat de un medic legist si sa depuna cineva plangere la politie. Sper sa o faci tu chiar contrar vointei ei deoarece s-a constatat ca doar 1 din 5 violuri este denuntat si consider ca blandetea pedepselor aplicate pana in prezent a generat aceasta monstruozitate in societatea romaneasca.Trebuie sa discuti cu ea si sa-i explici ca daca nu va fi depusa plangere penala va scapa nepedepsit si maine, poimaine cine stie cand isi va bate joc de o alta fiinta nevinovata.O compatimesc pe sora ta dar trebuie sa o convingi sa lupte sa nu ramana toata viata cu acesta durere nealinata in suflet.

9 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Din pacate doar inchisoare. Sper ca in viitor sa fie castrati.

| HowshouldIknow a răspuns:

Deci sa inteleg ca pana la urma este vorba de viol.
Ti-a confirmat si ea?

| mihaicelsfant a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Daca aveau sub 18 ani.nu patesc nimica

| mihaicelsfant a răspuns:

Frate, in locu tau i-as bate rauwinking. nu poti? ia-ti pe niste prieteni

| corbulalbrosu a răspuns (pentru mihaicelsfant):

Fata a fost violata de iubitul ei si de alti 3 descreierati. Fara niste legi foarte aspre pentru asemenea specimene astfel de cazuri nu vor dispare ci se vor inmulti. Sper ca se vor trezi intr-un final si guvernantii nostri si la fel si legea sa fie aplicata in mod exemplar

| AlexPc21 explică (pentru HowshouldIknow):

Da

| mihaicelsfant a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Frate, daca nu au 18 ani.sad o fost un caz acia la noi avea 15 ani el si ea 13

| NameHarris a răspuns:

De ce nu anunti tu politia?>

| HowshouldIknow a răspuns (pentru AlexPc21):

Ia atitudine. Ea mereu o sa-si aduca aminte de asta. Tu incearca sa faci dreptate. Imi pare nespus de rau. Ai grija de ea si ajut-o sa treaca peste.