| sopranaCadaverica a întrebat:

Ce s-ar intampla daca n-ar vota absolut nimeni? Si nici a doua oara.

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

S-ar agrea o noua lege in care s-ar decide ce se face in acest cad.

| Feri5 a răspuns:

"Ce s-ar intampla daca n-ar vota absolut nimeni?" -> Aceasta este o întrebare banală, a cărei răspuns este extrem de dificil de găsit. În primul rând, după atâta poze cu primari care stau agățate pe gard, ar fi ceva wow! Adică cei care și-au depus dosarele pentru candidatură vor zice... că munca lor a fost în zadar în primul tur de scrutin, așa că hai să mai depunem odată dosarele la primărie, că cu siguranță că în turul al doilea vom ieși câștigători la alegeri. Pur și simplu, 27, 3 milioane de locuitori, câți are România, nu se poate să nu meargă nimeni la vot. Și dacă s-ar întâmpla asta, un posibil răspuns ar fi acela că candidații o sa-și depună din nou dosarele abia peste patru ani, iar vechea "conducere" va rămâne tot cu aceleași persoane...

| mgtow a răspuns:

Voteaza parlamentarii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Având în vedere că așa ceva este imposibil, nu cred că s-a gândit nimeni la o soluție. Probabil cei care sunt deja in posturi ar primi inca un mandat din oficiu, sau sa voteze parlamentarii.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Feri5):

Romania are 19 milioane, iar 27 n-a avut niciodata.
Despre ce locuitori vorbim?

| Tuderlus a răspuns:

S-ar agrea o noua lege in care s-ar decide ce se face in acest caz

| CleanHeart a răspuns:

Nu se poate asa ceva, sunt in stare sa dubleze faina si uleiul la batrani
Nu sunt cu politica dar sa nu iasa psd, pnl tot un fel de psd sau partidele de rahat, as vrea sa vad o schimbare aici in Romania si un sistem curat.