| LisaJulie a întrebat:

Ce șanse are Mircea Geoana sa ajungă în turul 2? Eu una cred ca el a câștigat alegerile din 2009 dar acum își urmărește mai mult interesele lui, totuși sunt mulți cei care îl considera cel mai capabil!

9 răspunsuri:
| tonyc7 a răspuns:

Chiar este cel mai capabil, ca nu poate fi comparat cu prostul de Ciolacu sau cu molaul de Ciuca! Sosoaca si Simion nu cred ca au un electorat suficient de larg, insa Lasconi ar fi si ea capabila, de aceea mi-as dori sa o vad in turul 2 cu Geoana...

| sierra1 a răspuns:

"Ce șanse are Mircea Geoana sa ajungă în turul 2?" - singur (nealiniat) = ZERO

"Eu una cred ca el a câștigat alegerile din 2009" - cui îi mai pasă?

| Anonimgirltpu a răspuns:

S-ar putea să aibă șanse pentru că are un CV destul de impresionant cu multe funcții care l-ar avanja intr-un post de conducere, dar eu aș vrea să văd președinte o femeie. Nu pe nebuna de Sosoaca, bineînțeles. Pe Lasconi sau pe Birchall. Consider că dacă ar fi mai multe femei președinți în lume, ar fi mai multă pace. Bărbații sunt mai impulsivi, mai avizi de putere, mai orgolioși, mai dornici de război.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru tonyc7):

Cum sa nu poata fi comparat cu Ciolacu?
Geoana e fix Ciolacu, doar ca a investit putin in imaginea lui.
Geoana e acelasi presedinte de PSD cum e si Ciolacu... cu prieteni sinecuristi, corupti si care calaresc orice val care ii duce sus

suntserios
| suntserios a răspuns:

E primul in toate sondajele nu?
Asa ca nu e deloc greu sa ajunga in turul 2.
Asta pentru ca din pacate multi au picat in plasa spalarii de imagine

| TheGentleman a răspuns (pentru suntserios):

Geoană a fost angajat de americani, și ei nu angajează pe ochi frumoși așa cum nu permit intrarea pe teritoriul lor pe ochi frumoși.

Are un trecut greu, cu părinți securiști, dar la urma urmei, care politician nu are trecut de securist? Ciucă nu e? Atunci cum de a ajuns în vârful armatei române fără a avea la activ operațiuni militare? (în ultimele 6 luni de exemplu, la câte operațiuni militare a participat?)

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru TheGentleman):

Angajat de americani?
Vrei sa spui agreeat la Nato pentru a era nevoie sa un est european acolo sa dea bine si Geoana a fost agreeat, nu angajat.

Are mai multe pacate Geoana decat parintii securisti...

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca are 50% sanse, respectiv sa ajunga sau sa nu ajunga in turul 2.

| LisaJulie explică (pentru suntserios):

Crezi ca Elena Lasconi ar fi mai buna?