| asperger3 a întrebat:

Ce sanse sunt ca Uniunea Europeană să sancționeze România pentru evenimentele din 10 august și pentru magariile făcute de parlamentari prin încălcarea statului de drept? Mă refer la legile justiției

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

bați câmpii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne zici și nouă legea aia care încalcă statul de drept?
lege - articol

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Pentru inceput: Romaniei i se va retrage dreptul de veto. Ata se va pune in discutie luna urmatoare ( dpa cum titreaza presa germana)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru asperger3):

Aa, dacă a zis Iohannis, atunci așa e
Și ce a citit ăla în presa din Germania? Nici măcar Poloniei sau Ungariei nu i se ia dreptul de veto

| minrest a răspuns:

Nu sunt sanse. Observa ca chestiunea cu Ungaria a fost in asa fel tratata, incat sa nu se ajunga sa i se suspende drepul de vot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru minrest):

Ee zău
TSUNAMIIIIIIII
https://i.imgur.com/02reX6F.png

| barosanu69 a răspuns:

De asta nu poti tu sa dormi noaptea?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru barosanu69):

Da pe tine nu te interesează deloc dacă România o sa primească sancțiuni ca.calau de la ue? Sau ești genul care are impresia ca suntem sclavii Europei și UE e un rahat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Și ce sancțiuni o să primească România de la UE?
Polonia și Ungaria își dau veto reciproc, în cel mai rău caz, așa ar fi și la noi, dar n-are cum să se ajungă acolo