| Petcu_Bogdan_1993 a întrebat:

Ce se intampla daca nu platesc o amenda? Eu sunt major, nu am nimic pe numele meu, (decat un card bancar care este gol). Amenda este contraventionala, dar cam marisoara... 1400 ron.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu platesti in 30 de zile organul care te-a amendat va trimite contraventia la administratia financiara care va incerca executarea silita. Daca nu poti fi executat silit (nu lucrezi, nu detii sume de bani ori bunuri executabile) se poate cere instantei de judecata transformarea amenzii in munca in folosul comunitatii si poti fi obligat pana la 300 ore de munca. Numai bine!

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Doar un dosar penal și niște închisoare...nimic grav.

| Petcu_Bogdan_1993 explică (pentru Ioandelasal):

Mda...ce de incurajari laughing multumesc pentru raspuns!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Petcu_Bogdan_1993):

Tu aveai nevoie de incurajari sau de un raspuns la intrebare?

| fulgerul a răspuns:

Tu postezi intrebarea si tot tu faci misto.Vezi ce ai facut de 14.mil! Ai avut noroc cu un politist cumsecade.Ti-a dat maximum sa nu-ti faca dosar penal.Prostule! Si mai poti incearca sa nu te mai dai smecher.Mai potoliti-va dracu odata ca parca va tampit satana!

| Petcu_Bogdan_1993 explică:

Fulger...eu am vorbit frumos, vorbeste si tu frumos. Si vad ca nu poate omul sa faca o gluma cu voi straight face