| Nievren a întrebat:

Ce se întâmplă dacă reproduci o publicație tipărită fără acordul în prealabil scris al editurii respective?

6 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

"Reproduci" in ce sens? Daca faci copii și le distribui printre cunoscuți, nimic. Daca vinzi acele copii, poți fi dat în judecată.

| Nievren explică (pentru mODIN):

Dar mecanic?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intampla ca poti fi dat in judecata si obligat sa platesti o despagubirea pentru reproducerea fara autorizarea detinatorului de drept de reproducere.

| mODIN a răspuns (pentru Nievren):

Adică?

| TheChameleon a răspuns (pentru Ioandelasal):

Și ce sancțiuni poate să primească un om pentru încălcarea drepturilor de autor?

| UavenNoictes a răspuns (pentru Ioandelasal):

Și cum se pedepsește încălcarea drepturilor de autor?