| WeAreSmart a întrebat:

Ce se va schimba in R Moldova daca intra in UE?

5 răspunsuri:
| Emp3roR13 a răspuns:

Ce se poate schimba? In primul rand nivelul de trai va creste.De ce?
Pentru ca Moldova va putea beneficia de investitii, accesul la cea mai mare piata a lumii, cea a Uniunii Europene.Desigur ca aceste lucruri nu se vor intampla imediat dupa ce Moldova adereaza, ci pe parcurs.

| Ene_Mihai_1997 a răspuns:

Daca R. Moldova va intra in U.E nu va mai fi influentata de Rusi si nu va mai trebui sa ne facem pasaport pentru a pleca in R.Moldova si vom trece doar cu buletinul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe. Uniunea are interese foarte serioase de a cuprinde Basarabia şi Ucraina, cu scopul de a se apropia cât mai mult de Rusia, şi vor face tot ce le stă în putinţă ca să reuşească acest lucru, lichelele.

| 0x11111051 a răspuns:

O sa intra gheii si lizbienele in tara! Mai pe scurt, ai sa vezi tu!

| Чернобыль a răspuns (pentru 0x11111051):

Foarte adevarat!