| Girltpu a întrebat:

Ce ziceti de romanii in fata alegerilor? Cum credeti ca o sa mai voteze?

Răspuns Câştigător
| georgesur a răspuns:

"Boborul" nu o sa se destepte de la o zi la alta! Important este ca generatia tinara sa nu mai fie asa indiferenta in legatura cu viitorul ei si sa accepte (prin neprezentare)sa fie condusa de hoti si analfabeti. Teoria ca politica murdareste, ca oamenii seriosi nu-si pierd timpul cu asa ceva a fost indusa premeditat (iar naivii au "muscat"!)de catre "descurcaretii" care doreau sa ajunga doar ei la cascaval.Cu cit mai multi oameni sunt mai educati, mai implicati civic, cu atit vor fi mai greu de manipulat!
O vorba veche spune ca :"Fiecare popor isi are conducatorii pe care ii merita!"

10 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Ca de obicei... prost.

| seen a răspuns:

Ca de obicei o sa voteze pentru o punga de sare sau o caldare cu sufletu impacat ca au caldare de gunoi moca

| 211wasgnij a răspuns:

Multi o sa absenteze ca si subsemnatul, n-am nici un chef sa votez, ii las pe ei sa se aleaga intre ei.
Exista o propunere ca votul sa fie obligatoriu, daca trece respectivul proiect prin ambele camere si devine lege, am sa ma prezint la vot si voi pune stampila pe fiecare in parte.

| NIMENII a răspuns (pentru 211wasgnij):

laughing Nu e mai simplu sa intri in cabina de vot si dai cu degetul in masa ca sa para k ai votat? si pui foaia goala in "butoiul" ala, eu asa face...laughing

| Tania a răspuns:

Cine o sa voteze,va vota pentru o stilca de ulei sau o punga de zagar, mai ales pe la tara, oamenii invarsta.
Poate multi nu vor vota.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca sa se trezeasca si sa nu mai voteze pe malai,ule, pixuri, brichete...Altfel,curind vom ajuge un judet in SUE(statele unite ale Europei.Sau poate vom disparea ca tara.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ne aducem aminte de cei care, la revizuirea Constitutiei in 2003, nu au votat pentru pungi de malai, etc. intrebati de reporteri " ce votati azi? " majoritatea ( varste cuprinse intre 30-60 de ani ) au raspuns " nu stiu, da' merg sa votez, ha ha!" respectv " pe domnu' presedinte". Deci pe langa cei ce asteapta tricouri cu anumite pardite, umbrele, alimente, vor fi si specimene ce vor merge la un vot orb. Traiasca ignoranta specifica plaiurilor mioritice. pentru cei ce zic ca nu vor vota, as recomanda totusi sa mergeti la vot si sa il anulati macar. altfel riscati sa fiti trecuti ca votanti ( cazul meu ) desi nu sunteti prezent, astfel votul vostru fiind dat partidului simpatizat.

| Omulrational a răspuns:

O sa voteze ca de obicei, cine da pomana mai multa ala e mai bun.

| 211wasgnij a răspuns (pentru NIMENII):

Vreau sa ma asigur in cazul in care sunt obligat sa imi exercit acest drept ca votul meu va fi sigur nul si ca vreun distrat din sectia de votare nu va atribui optiunea mea vreunui candidat. Sarbatori fericite!

| NIMENII a răspuns (pentru 211wasgnij):

Sa stii caci cam ai dreptate! Cred ca de acum am sa fac o casuta separat si scriu alt-CV în ea si pun stampila...laughing Sărbători fericite!