| AndrewTate7789 a întrebat:

Chiar dacă nu avem un om sub 30 de ani care sa devina Președinte, dupa părerea mea avem o persoana ceva mai ok fata de restul, ce credeți dacă Lasconi ar deveni Președinte?

25 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da tu te tii tare de tot cu ideea ta cu presedintele cum 30 ani... eu zis sa aiba 16 ani

| Yurisa a răspuns:

Președintele trebuie să aibă minim 35 de ani conform legii, ce zici tu nu are sens

| gabicoo a răspuns:

Jiorjică - The Best. Lasconi să o lăsăm să ne încânte la acordeon
Расцветали яблони и груши
Поплыли туманы над рекой
Выходила на берег Катюша
На высокий берег на крутой

| johnnny123 a răspuns:

Reamintește-mi care sunt argumentele tale care demonstrează faptul că un președinte de până în 30 de ani este mai bun decât unul de, să zicem, 55 de ani.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru johnnny123):

Il vrea pe Selly presedinte.

| johnnny123 a răspuns (pentru suntserios):

- Domnule Președinte Selly, care credeți că ar trebui să fie strategia de apărare a țării și de securitate națională?
- Bam-wiki-wiki-wow-bam!

| darrio2007 a răspuns (pentru johnnny123):

Counter Strike.

| darrio2007 a răspuns:

Ce experienta ar putea avea un om sub 30 de ani?
Aberezi!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru johnnny123):

Prost ar fi baitul ăla la cat de bine o duce sa se bage in politică vreodată

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru darrio2007):

Guvernare pe tiktok

| eliancodrut a răspuns:

Tu ai auzit de intelepciunea batranilor la multe popoare? Ce crezi,? Au capatat acea intelepciune pana la 30 de ani? Ori un presedinte trebuie sa fie in primul rand, un om intelept.

| J0B0MAT a răspuns:

Da, Lasconi și candidații independenți sunt mai buni decât candidații marilor partide.

| JohnnydeFeer a răspuns:

O porcarie.

| Violleta2022 a răspuns:

Du-te mai copile si te culca ca bati campi cu aberatii!

| AndrewTate7789 explică (pentru eliancodrut):

Mahomed al 2 Lea a cucerit Constantinopolul la vârsta de 21 de ani

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AndrewTate7789):

Și vrei președinte de 21 ani și la noi că sa cucerim ce? Nisipurile de aur?

| ioana748 a răspuns:

Lasconi este geniala.
A facut intai facultatea si apoi liceul.
Cred ca este om de incredere.

| TimberWolf a răspuns:

Doar daca nu e woke. Daca e, atunci clar NU!

| AndrewTate7789 explică (pentru suntserios):

Oricum, majoritatea informațiilor sunt pe internet și un tânăr de 25 poate fi mai inteligent și mai informat decât cineva de 60 de ani datorita internetului și în plus mai contează principiile și valorile, un om de 60 de ani considera ca trebuie sa stai angajat 5 ani la un patron pe 2000 de lei apoi sa aspiri la mai mult, armata obligatorie adică închisoare fără vina și masuri învechite în toate domeniile hai poate nu 25 dar măcar 35-40 de ani sa avem oameni energici, axați pe dezvoltare și pe siguranță omului, discuția e mai lunga dar cert e ca trebuie sa fie făcută o schimbare radicala în structura politicienilor, varsta maxima sa fie de 55 -60 de ani și după sa se pensioneze asa cum face orice cetățean de rand în plus dreptul de vot ar trebui sa fie pana la 65 de ani

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AndrewTate7789):

Noi in Romania avem niste politicieni destul de slab pregatiti si mare parte din ei incapabili.
Dintre ei cei mai nocivi care au ridicat capul sunt alde Simion, tinerel si extremist convins.

Stii ce? Mai bine unul de 65 ani hot de ici de colo decat un simion extremist de 35 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AndrewTate7789):

Iar daca tu ai impresia ca diplomatia si viclenia politica se invata de pe internet la 30 ani... esti exemplu cel mai concret de ce e nevoie de cineva mai in varsta in astfel de pozitii de conducere politica.

| AndrewTate7789 explică (pentru suntserios):

Eu asa cred, tineretul are o alta viziune mult mai potrivita vremurilor noastre decât cei în vârstă, nu contează experienta cât valorile și principiile.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AndrewTate7789):

Asa crezi tu ca esti tanar. O sa vezi mai incolo...

Uite tocmai ce am raspuns unui tanar cu viziune

https://www.tpu.ro/......-liceul_1/

O viziune care fara experienta il face sa faca calcule complet eronate si fara vreo reusita

| eliancodrut a răspuns (pentru AndrewTate7789):

Minte de copil necopt

| eliancodrut a răspuns (pentru AndrewTate7789):

Si Regele Mihai avea 23 de ani cand a semnat pactul cu rusii.
Tu crezi ca in prezent politica se face ca pe timpul lui Mahomed: cu forta? Cat de neofit esti in materie si ce gandire infantila ai. Cap ai, minte ce-ti mai trebuie.