| Gabi8080 a întrebat:

Complicitate la contrabanda calificata art 48 din c penal rap l art 270 din al 1 din legea 86 2006 codul vamal cu referire la art 274 din codu vamal legea 86 2006 si constituirea unui grup infractional organizat in forma sprijiniri sanse la suspendare prima abatere cu avocat si legat de art 274 din 86 2006 e abrogat se ia in considerare nu e prea mare pedeaspa? La ce sa ma asteptam multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar fi bine sa-ti intrebi avocatul, acesta ti-a studiat dosarul, probabil a avut si alte cauze similare sau a luat la cunostinta de altele, si astfel este cel mai in masura sa indice o pedeapsa cu executare sau cu suspendarea executarii.
Si ar fi bine sa discuti cu el si posibilitatea incheierii unui acord de recunoastere a vinovatiei, daca il inchei si este confirmat pedeapsa se reduce cu o treime.

1 răspuns:
| Gabi8080 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc