| anonim_4396 a întrebat:

Cum ati pedepsi pe cei care va spioneaza? Ar trebui sa faca inchisoare pe viata din punctul meu de vedere. Pt. incalcarea dreptului la viata privata.

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Printre spioni pot fi și oameni buni și oameni răi; de aceea nu pot fi băgați toți în aceeași oală. Adică pot să fie și cauze bune, nu doar paparazzi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Nu spui nimic nou.
Incalcarea dreptului la viata privata nu tine cont de ce fel de individ comite infractiunea. Nu conteaza daca e om bun sau rau, tot infractiune e.

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Infractorii trebuie să fie urmăriți. Inclusiv aceia care și-au ispășit pedeapsa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Da,mai ales aia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am exagerat cu inchisoarea pe viata...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce usor e sa-ti arogi dreptul unei zeitati desi esti om ca toti altii... unii poate platesc in vreun fel pentru ca fac asta, dar restul? Platesc si ei?