| LisaJulie a întrebat:

Cum de este Mugur Isărescu în funcție din 1990? Eu nu prea sunt de acord cu oameni tineri în funcție înalte dar nici sa rămână pana la 80 de ani în birouri! Ar trebui data o lege ca oamenii sa nu poată sa fie puși în funcții înalte nici prea tineri dar nici prea bătrâni!

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca omul stie economie si e echilibrat. Daca l au tinut toate guvernele si parlamentele tarii de 34 ani inseamna ca omul stie ce face.

| StoicAnalysis a răspuns:

Atata timp cat abilitatile lui la acel loc de munca, sunt intacte, nu cred ca ar fi un impediment pentru nimeni.

| MistarGoGu a răspuns:

Ala este ținut " din afara " de interse capitaliste! Asa cum parlamentarii fac legi CU DEDICATIE pentru sponsorii din campanie electorala!

| MistarGoGu a răspuns:

Tu crezi ca în România cineva mai face ceva în interesul romanilor? S-a vândut tot ca salivam sa intram în clubul " select " numit U.E și am plătit de am rămas în fundul gol! Iar acum UE este la un pas de destramare!

| MihaitzaItza a răspuns (pentru MistarGoGu):

Nu e pentru tine raspunusul, ca e clar ca tu esti aici cu o misiune, dar las si eu asta aici pentru unii care zic " am plătit de am rămas în fundul gol".

- de la aderarea din 2007 pana la sfarsitul lui 2023 Romania a primit de la UE 65 miliarde de euro.
- de la aderarea din 2007 pana la sfaristul lui 2023 Romania a "platit" cum zic unii cam 30 miliarde de euro.

Acum daca rogi pe cineva sa iti faca scaderea iese ca Romania a iesit pe profit cu 35 miliarde de euro de la UE. ATAT de in fundul gol am ramas.
35 miliarde de euro care au ajuns in economie si care au facut pib-ul Romaniei sa creasca in 17 ani de aproape 5 ori.

Las si eu cifrele astea clare aici pentru unii dobitoci (nu tu, altii) care zic niste tampenii legate de platit la ue, de vandut, de ramas in fundul gol.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru MihaitzaItza):

Crezi ca pe astia care fac propaganda anti UE online ii intereseaza cifrele? Fii serios.

Bineinteles ca traiesc si ei de x ori mai bine de cand suntem in UE, dar propaganda e propaganda, trebuie facuta.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru MihaitzaItza):

Ia uite, dupa cum ziceam, aici ii pute UE dar... dar

în 18 Septembrie | MistarGoGu a răspuns (pentru MistarGoGu):
Schimb... scuze
14 mașini în 12 ani de stat prin U.E
20 telefoane cam în aceeasi perioada

Supriza, se lafaie de drepturi in UE. Hahaha

| MihaitzaItza a răspuns (pentru MistarGoGu):

Ma bucur ca nu ai avut replica la ce am scris si ai dat doar un vot.
Adevarul e ca e greu de contrazis cifrele

| MistarGoGu a răspuns (pentru MihaitzaItza):

Ai impresia ca cineva " NE AJUTA MOCA "? Tu faci matematica ca un contabil de birou! Clădirile din Viena sunt pline pe pereți de aurul extras de austro-ungari 300 de ani din munții României!
Tara asta a fost RASA de resurse naturale!
Aici este vorba de politica și interese nu de contabilitate de birou și statistici făcute din pix de birocrati plictisiti sau interesați

| MistarGoGu a răspuns (pentru MistarGoGu):

Pentru Gusterul " Suntserios " ros de invidie mașinile și telefoanele schimbate sunt pe MUNCA de 14 ani și după 4 ani de Academie Tehnica Militara! Consultanta Militara și private Security da ce sa știe el săracu '!
Nu am primit bani miloaga de la UE cum insinueaza cu zel de comisar sovietic ros de foame!

| MihaitzaItza a răspuns (pentru MistarGoGu):

Lasa vrajeala.
Pare ca ai supt si tu bani de la UE de nu e adevarat.
Direct si indirect.
Numai gargara ieftina e ceea ce ai scris tu.
Cifrele sunt cifre si nu mint.
Irelevant ce s-a intamplat acu 300 ani.

| MihaitzaItza a răspuns (pentru MistarGoGu):

Si totusi pare ca te-ai bucurat din plin de avantajele UE.
12 ani de muncit pe acolo e o treaba.
Ce faceai tu daca nu eram in UE?

| MihaitzaItza a răspuns (pentru MistarGoGu):

Asta mi se pare cea mai stupida ipocrizie.
Sa tipi valeu ne fura UE si tu sa beneficiezi din plin de avantajele UE.
Ba mai mult, sa nu imi zici ca tipi valeu ne fura UE in timp ce scrii mesajul dintr-o tara UE. Ipocrizie maxima maxima maxima. Dar asa sunt majoritatea romanilor, ipocriti la maxim.

| Cipi1212 a răspuns:

Probabil că este prea deștept.