| anonim_4396 a întrebat:

Cum o sa fie prezenta la vot? O sa mergeti la vot pentru locale sau parlamentare?
Daca mai vine un val de COVID prin toamna nu o sa mai avem alegeri.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este greu de spus, cred ca va fi cam in media ultimelor 2-3 alegeri.
Voi merge la vot doar in cazul ca voi avea incredere intr-un candidat, altfel nu voi merge.

5 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Cred ca prezenta va fi record pentru ca de aceasta data romanii au inteles ce inseamna votul, au inceput sa traiasca in democratie, au inceput sa duca democratia ca stil de viata.
Voi merge la vot.
Tin sa cred ca va mai veni un val de covid si este mai important sa fim cu totii in viata decat sa ne alegem conducatorii, deci nu vad o problema in amanare.

| aumih16 a răspuns:

Alegeri de primar desigur! nu de presedinte! de presedinte de acum in 2024!

| JicaContra a răspuns:

Om trai si om vedea
nu sunt Mafalda sa... GHICESC

americanii de ex. deja si-au bagat toate picioarele in el de covid, protesteaza pe strada fara masca si isi vor economia inapoi mai mult decat siguranta, iar pe aici a fost unul care a intrebat "daca mergeti la mare in vara asta o sa va puneti botnita?" care inseamna ca si in Romania oamenii isi baga picioarele in el de covid

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Apokales):

Au inteles o duda...

| minrest a răspuns (pentru suntserios):

Au mai inteles cativa. In cel mai bun caz.