| cf69 a întrebat:

Cum pot reclama pe cineva care arunca cu pietre in casa, dar nu am dovezi (vizual, am dedus, vazand anumite faze din curtea lui) ca el arunca cu sau fara dispozitiv special?

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Îți montezi camere de supraveghere și ai dovezi în baza cărora poți să-i faci plângere.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fara dovezi nu are rost sa faci reclamatie, nu o sa stea politie sa-ti pazeasca locuinta.
Asa cum a spus gabicoo monteza o camera cu vedere spre gardul vecinului banuit.

| relian a răspuns:

Nu poti monta camere sa bata in curtea vecinului, te poate reclama el ca il spionezi, cai incalci intimitatea laughing
Ce poti sa faci, este sa montezi camere, dar sa bata doar in curtea ta.
Dar si asa poti vedea daca pietre ajung pe casa ta, sau pe ziduri, care sa vina din zona vecinului.
Montezi camera ori sa bata paralel cu zidul casei, ori doar sa prinda curtea ta.
Eu sa fiu si tu sa instalezi camera care sa filmeze la mine in curte, normal ca te reclam laughing
Ai dedus tu vizual ca el ar arunca. Frate va mancati ca canii, in loc sa va intelegeti ca sunteti vecini, nu stiti cum sa va urati, sa va dati in cap unu altuia.
Monteaza o camera ascunsa, fara ca el sa o vada, apoi cand ai dovada, te duci la el, nu la politie si ii spui sa inceteze, altfel mergi la politie si il reclami.
Nui arati filmarea, doar ii spui ca l-ai vazut tu. Daca nu inceteaza, dupa te poti duce la politie si sa reclami.
Asa este bine, pentru ca daca ajungeti al chestii de reclamatie, politie si alte minuni, o sa va certati ca chiori mereu, fiecare va cauta sa faca rau celuilant.

Aratai ca esti mai buna ca el, daca intelege, o sa fie bine, daca nu, atunci apelezi la politie.