| ezggggggd a întrebat:

Cum scap de ei cand ma chinui sa-mi fac viata mea de 15 ani ca nu ma lasa in pace, iar familia nu vrea sa ma ajute deloc, ma acuza de halucinatii? Vine peste tot se ia de mine, ma bate, minte, am probleme cu toata lumea din cauza lor. Nu am ce sa zic, n-am la cine sa apelez, numai suporttt. Ma chinui la cariera mea de cand aveam 12 ani si au aparut tiganii, peste tot une merg imi distruge viata cu acelasi haos. Se ia de mine la coltu strazii, nu stiu cum ma gaseste mereu apare de fiecare data cand ies din curte. E vorba de tigani care ei au bani si "fete" iar eu nu am nici o legatura cu acesti barbati, am avut legaturi cu rude de ale lor in trecut.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa iei atitudine ferma si sa le eviti.
Pur si simplu le spui sa te lase in pace, iar tute faci ca nu exista.
Nu raspunzi la provocari, te faci ca "ploua".
Cand vor vedea ca n-au cu cine, dupa un timp se vor plictisi si te vor lasa in pace.

| Kron5tadt a răspuns:

Muta-te in Brasov. La noi nu au putere "pasarile de aratura" decat pe aratura lor.winking Iar aratura lor este foarte-foarte mica. happy
Cand aceste pasari depasesc masura, primesc mereu in cioc ditamai plugul. Mno, ca asa e normal si practic.winking Atentie mare: noi nu suntem rasisti! Suntem doar... practici.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Kron5tadt):

LOL! Sunt brasovean, dar bine zici. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, ai halucinații

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mergi in Craiova sau Timisoara sa vezi cum tiganii au pus stapanire pe tot orasul. Acolo nici Politia nu mai are putere pentru ca tiganul a pus deja stapanire si dirijeaza totul in jurul lor.
La politie nu poti merge pentru ca sunt mana in mana cu tiganii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt din Craiova și n-am probleme mari cu țiganii. Dar eu nu trec pe la Catargiu.

| Mircea08 a răspuns:

Nu mai critica tiganii!, ei aud ca i-ai criticat de la "prietenii" tai si acum se razbuna. Nu le tin partea, dar marea majoritate a romanilor au tigani in comunitate si nu au nici o problema