| AlexDorinel a întrebat:

Cum vor politicienii sa atragă tinerii la vot când ei se gândesc doar la măriri de pensii?

Dacă ar zice ca dublează alocatiile, cresc salariile minime cu 25% și scad pensiile, atunci ar ieși toti tinerii la vot va zic eu)))).

9 răspunsuri:
| CristianPetre2002 a răspuns:

Adv este foarte corect iricum noi stim ca totii aproaoe toti sunt niste hoti

| PainTech a răspuns:

De ce sa atraga tinerii cand batranii sunt :
1. Mai multi decat tinerii
2. Mai usor de "cumparat" prin promisiuni

Ce e drept e mult mai usor si mult mai rapid sa faci o recalculare de pensie decat sa dezvolti economia, infrastructura si sa creezi conditii mai bune pentru tineri.

| gabicoo a răspuns:

Vezi partea plină a paharului: dacă îi mărește pensia lui bunică-ta ai de unde să "iei" mai mult când vine poșta!
winking

| mi25 a răspuns:

Tu chiar esti idiot. Cred ca afirmi doar ce visezi. Pai nu tocmai asta se preconiza inainte de venirea pandemiei: cresterea salariului minim, cresterea alocatiilor si cresterea pensiilor.
Eu pe ce cei care sunt impotriva cresterii pensiilor i-as pune sa traiasca si ei cu pensiile mizere a celor peste 3 miioane care au pensii sub limita nivelului de saracie.
Tie chiar nu ti-e rusine sa batjocoresti pensionarii, cei care au muncit o viata?

| Mosotti a răspuns:

Nu are cum sa scada pensiile, ca si pensionarii au nevoie de bani!
S-a marit sal minim, de la 1 ianuarie in loc de 2300 e 2550.
Insa la cate scumpiri sunt, marirea aia e agala cu zero.

Răspuns utilizator avertizat
| mi25 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Chiar esti idiot. Nu mai am ce discuta cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Vrăjeală, pe ei nu îi interesează de noi. Un singur lucru contează votul ca să ajungă ei în scaun și atât.
Ei spun multe și nu fac nimic, cine e prost pune botul la ce spun ei.
E o țară de rahat de aia au plecat 5, 5 milioane de oameni și nu au plecat degeaba au fost siliți de sistemul și guvernul de rahat.

Pe cei din guvern nu îi interesează dacă ai tu o pâine să mănânci sau dacă ești tu sănătos, nici măcar nu știu că tu exiști dar plătești taxe, impozite ca să aibă ei de unde fura.

Cine rămâne în România e luat de prost. Statul nu îți oferă nimic, ci doar știe cum să ia banii de la om și atât.
Bătaie de joc.