| IuliutzàThà a întrebat:

Daca ati putea sa schimbati ceva in Romania, ce ati schimba, ce ati modifica?

Răspuns Câştigător
| IsaChan a răspuns:

In primul rand as schimba mentalitatea oamenilor.Toti cei din ziua de azi sa gandesc doar la bani.
In al doilea rand as schimba modul de exploatare al Pamantului.In ritmul acesta se vor epuiza resursele, iar Pamantul va deveni nelocuibil.
In al treilea rand as schimba modul de viata al oamenilor.Prea multi dintre noi duca o viata incarcata de stres si fara o alimentatie sanatoasa care duce la boli grave.
In al patrulea rand as schimba medicii spitalelor precum si incaperile spatiilor folosite in medicina. Spitalele din tara noastra sunt murdare si produc mai multe boli.
Si in ultimul rand cred ca as incerca sa aduc mai multi psihiatrii in inchisori pentru a avea consulta fiecare detinut de aproximativ 4ori/luna.
Cam atat am minte...momentan...

9 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Cred ca in primul rand, ar trebui sa se schimbe mentalitatea oamenilor!
Apoi, pe toti cei care conduc tara pentru ca nici unu' nu e in stare sa ne scoata de unde ne-au bagat cei care au conduso!

| later a răspuns:

Locuitorii.
Romania e o tara foarte frumoasa, insa pacat ca e locuita big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mentaliatea tampita a romaniilor si conducerea tarii COMPLET!

| AddXf a răspuns:

Totul.laughing

| ROB3RT89 a răspuns:

Ar fii foarte multe de schimbat:
1.Conducerea
2.Mentalitatea omenilor care nu stiu decat sa vorbesca mult si prost,fara sa faca ceva pentru binele lor,ma mir ca am iesit si noi sa protestam...
Daca am fi si noi mai uniti,poate ca am schimba cate ceva,dar de, fiecare pentru el...
Totot romanu acepta sa lucreze pe salari mici, si se plange ca ii este greu.
Mai face si 2-3 copii cand stie ca nu'i permite condtile sociale.
Daca ar fi dupa mine,as vrea ca toti oamenii sa fie sanatosi, impliniti si friciti, dar e imposibil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mentalitatea romanilor, a multora dintre ei si legile date; multe fiind concepute fara a fi gindite.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-as schimba!

| IuliutzàThà explică (pentru anonim_4396):

Este vorba de mine? big grin