| Razvistocheci a întrebat:

Daca eu am 18 ani si iubita mea 16 este încălcata vreo lege?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atata timp cat relatia este liber consimtita nu este incalcata nici o prevedere legala.

| Cipi1212 a răspuns:

Ea este minoră.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu. Dar poti avea probleme cu parintii ei care iti pot face reclamatie si te pot acuza ca le-ai corupt si violat fata.

Cunosc un asemenea caz, cand fata a acceptat sex si dupa cateva luni cand au aflat pairntii ei si au du-so la medic ea a declarat de frica ca a fost violata, iar parintii ei au intentat proces iubitului violator si la proces au cerut 100.000 euro despagubiri, ori ca baiatul sa mearga la inchisoare.
Intamplarea face ca eu sa cunsoc baiatul si familia lui, deci stiu prin ce necazuri au trecut saracii oameni ca sa faca rost de bani, numai ca scape baiatul de puscarie.

| Violleta2022 a răspuns:

Apropo, parca acum cateva zile tu aveai 17 ani si iubita doar 14 anisori...

| Yurisa a răspuns (pentru Cipi1212):

Nu conteaza daca exista consimtamant si diferenta de varsta nu e mai mare de 3 ani