| nimeni2001 a întrebat:

Daca merg la un liceu cu progam sportiv pot continua cu facultatea de Drept?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti merge la facultatea de drept, indiferent de profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.
Totusi, daca nu vrei sa urmezi o cariera si in sport, este bine sa urmezi un profil de filologie sau stiinte sociale, te va ajuta la admitere, daca va trebui sa sustii examen de admitere.

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Sigur ca da.Cu diploma de bacalaureat poti urma orice facultate indiferent de profilul liceului absovit.

| nimeni2001 explică (pentru mira):

Deci nu conteaza ce liceu am absolvit?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!