Întrebare recomandată | LanguageMaster a întrebat:

Dacă sunt student şi vreau să-mi găsesc un loc de muncă, cel mai bine este să merg la agenția de ocupare a forței de muncă?

Răspuns Câştigător
| Ωmega a răspuns:

Este si asta o solutie optima, pentru ca cei de acolo te pot indruma catre joburi mai ok bazate pe aptitudinile tale. Sau poti cauta joburi pe bestjobs.ro sau ejobs.ro
Succes in gasirea unui loc de munca bun happy

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Da,desigur ca da! Mergeti la agentia de ocupare a fortei de munca, sa va gasiti un loc de munca legal pe baza cunostiintelor si aptitudinelor dvs. dar trebuie sa aveti si o diploma de absolvire a facultatii! Dupa ce terminati studiile din facultate, poti sa mergi la locul de munca asigurat!

| LanguageMaster explică (pentru untu):

Eu vreau sa muncesc pe perioada facultatii!

| Ωmega a răspuns (pentru untu):

Cu tot respectul, poate cauta si chiar munci si inainte de facultate si pe timpul acesteia. E chiar recomandat. Nu trebuie sa astepte sa termine facultatea pentru a intra in campul muncii pentru ca din pacate sunt foarte multi someri cu diploma in zilele noastre iar facultatea desi ajuta la obtinerea unui job mai bun, nu garanteaza acest lucru.

| untu a răspuns (pentru LanguageMaster):

Cate ore faceti facultatea?

| alessia5158 a răspuns:

Daca te aflii intr-unul din judetele: Cluj,Alba,Arad,Bistrita-Nasaud,Constanta,Gorj,Harghita,Maramures, Mures, Olt, Prahova, Satu-Mare, poti accesa platforma "Functionarul electronic 2.0" in sectiunea "Acces Aplicatii". Cu un clik pe casuta (rosie) aferenta judetului vei putea afla care sunt joburile ofertate prin Agentiile judetene de ocupare a fortei de munca si detalii job. Vezi link:http://eangajat.ajofmcj.ro/