| Dningu a întrebat:

Dacă un băiat de 22 de ani vorbește prin mesaje (doar vorbește, nu vrea întâlniri intime ci doar să vorbească și să se cunoască) cu o fată de 17 ani, ce poate păți?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poate patii nimic, ca nu-i ilegal sa vorbesti cu cineva online.

Totusi, pentru fata nu este recomandat sa faca acest lucru, mai ales daca baiatul ala nu vrea sa se intalneasca pe real si nu-si arata fata, putand fi un proxenet sau pedofil, care face orice ca sa agate minore, cu intentii rele, sa le rapeasca sau violeze, ori vanda pe piata de prostitutie.

| sierra1 a răspuns:

Ce poate păți fata sau băiatul?

| mihai69 a răspuns:

Poate păți multe, dacă îl prinde tatăl fetei...
Dar d.p.d.v. legal, nimic.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici o interdictie legala, asa ca baiatul nu va pati nimic.

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă este un băiat corect nu i se întâmplă nimic.

| adina5adina a răspuns:

Nu va păți nimic!

Bula
| Bula a răspuns:

Poate fi blocat de fata.