| ANGELA21 a întrebat:

Daca un elev ameninta alt elev cu cutitul la scoala ce masuri poate lua scoala impotriva lui? Are sens sa anunti profesorii sau nu?

6 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Este foarte grav si trebuie anuntata conducerea scolii si Politia

| darrio2007 a răspuns:

Adica, nu ar avea sens, după părerea ta? Esti imatură.
Dimpotrivă, este un lucru foarte grav.
Si profesorii dar si Politia.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, respectivul poate fi sanctionat disciplinar de catre scoala.
De asemenea, daca are peste 14 ani, poate fi sanctionat si penal, pentru 2 infractiuni, respectiv portul de obiecte periculoase si amenintare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Profesorii? Direct politia.

| Cipi1212 a răspuns:

Poți avertiza dirigintele.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Are sens sa scoti un astfel de specimen din societate.
Azi ameninta, maine omoara.
E foarte grav.
Nu tii secret, ci trebuie dat in vileag pe orice cale.