| Crisor1940 a întrebat:

Daca un tanar, absolvent de profesionala, isi continua studiile la seral si mai are si un job, poate primi in continuare alocatia de stat care se acorda si tinerilor dupa 18 ani?

3 răspunsuri:
| Delyae a răspuns:

Nu, dacă te rupi de școală nu îți mai acordă chiar dacă au ștampilă.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, alocatia inceteaza.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus nu mai poate primi alocatia de stat pentru copii, o conditie este ca o primeste pana la terminarea studiilor la o scoala profesionala, nu se cumuleaza cu liceul.