| mhann a întrebat:

De ce credeti ca in Ardeal, intotdeauna Basescu face scor mai bun?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ardelenii sunt mult mai inteligenti decat ceilalti.Chiar ii admir, pe ei si pe banateni.De aceea si doresc sa ma mut in Timisoara.

11 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu stiu care e situatia in rest, dar in Arad PD-L-ul a fost "tras" dupa el de primarul Falca. Care in cativa ani facut multe aici, chiar daca au fost si costuri pe masura. Daca pana la el s-a furat putin dar nu s-a facut nimic, de cand a venit Falca s-a furat mai mult, dar au fost si multe realizari, drept urmare a iesit din primul tur, cu un scor zdrobitor.
In schimb campania PD-L a fost foarte agresiva in aceasta zona, in timp ce toate celelalte partide parca nici nu s-au simtit. Sunt convins ca la tara sunt foarte multi oameni care nu numai canu stiu sa spuna cine a candidat din partea PNL, dar daca ii intrebi de Antonescu o sa iti zica ca e ala care a tinut cu nemtii in razboi.

| Arthur a răspuns:

Pentru ca influenta vestului e mai puternica in Ardeal fata de moldova, care sunt mai mult sub influenta Moscovei, a comunistilor lui Iliescu happy

HepHap
| HepHap a răspuns:

@ TigergeridAlan

Gazele le trag altii, si, de la cat ai stat la fundul lor, vad ca te-ai intoxicat. Ardelenii mai bine il voteaza pe unul șod decat pe unul prostanac; fiecare cu electoratul lui, dupa cum se aseamana.

| AvalohAlyn a răspuns:

Acolo sunt mai multi oameni care trag gaze...Basescu seamana cu be...deci asta e raspunsul adevarat.

| JeSa a răspuns:

Buna!, fiindca Ardealul e cu PDL!, automat sa-l sustina pe Basescu, cum ar veni ca-s "oamenii lui "!

pupimik
| pupimik a răspuns:

Pentru ca oamenii din ardeal nu se lasa cumparati de un kg de zahar si un litru de ulei...probabil asta ar fi cel mai plauzibil raspuns...

| carminaburana43 a răspuns:

Buna seara.Eu sunt din Ardeal.La inceput nu am vrut sa merg la vot. Dar nu am vrut sa iasa altul si de aceea l-am votat pe Basescu.Pt ca am constata ca schimbarea sefului; bucuria prostului.Asta m-a invatat acus 10 ani o colega mai in virsta si a avut dreptate.Sincer nu am vazut ceva mai bun, pe asta deja l-am stiut si mi-a placut ideea lui de a mai reduce din parlamentari care se plictiseau in parlament pentru bani grei! de bine ce le mergea. Apoi sa nu se mai plictiseasca sa mai faca si ei ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca Geoana are putini oameni pe teren, la noi in dobrogea Geoana cred ca a avut un scor de 100% la un pret de 20 de lei pe vot, sa te gandesti si la 50-100 de lei in moldova.straight face
Am votat si eu, dar nu cred e normal sa votam raul cel mai micsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunikmea sta la tara intr'un sat pierdut si o venit d la psd si le'o aratat unde sa puna stampila
Si e din moldovahappyDA ultima a raspuns bine. lu binikmea nu i'a dat nimeni nimic doar au zis " hai mamaie voteaza aici ca e bine"

DEci oare de ce vrea geoana sa castige?happy si ce rezulta prin chestia asta?
As vrea sa ajung in turul al 2 la ea la tara ca sa filmezhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TigergeridAlan, dupa parerea ta numai ardelenii mananca varza?

| mickeye a răspuns:

Fiindcă ardelenii sunt mai inteligenți decât moldovenii care sunt înapoiați și votează comuniștii