| tonyc7 a întrebat:

De ce femeile evita pe cat posibil sa se certe/atace intre ele, insa atunci cand au de-a face cu barbati devin foarte usor iritabile, cu chef de cearta din orice?

5 răspunsuri:
| 6andrq a răspuns:

Probabil pentru ca femeile sunt mai rele, la modu ca multe dintre ele se razbuna rau, prin chestii nasoale, si la certuri toarna toate secretele care trebuie sa ramana doar intre ele, se fac de ras prin oras, baga vorbe aiurea una despr alta

| tonyc7 explică (pentru 6andrq):

Nu cred ca rautatea tine cont de sexul omului, am vazut si barbati destul de rai, conflictuali in relatiile cu alti oameni.

| 6andrq a răspuns (pentru tonyc7):

Intr-adevar, se gasesc si barbati care fac rau, dar in general femeile sunt mai razbunatoare, de exemplu rar gasesti un barbat care sa se certe cum se cearta doua femei, ele tin dusmanie una pe alta

| ValentinaXXI a răspuns:

Eu personal nu am notat niciodata acest comportament in nimeni, insa într-un sens pe cat se poate de logic cred ca (si din cauza istoriei) este vorba de solidaritate intre femei, cred ca toata lumea o auzit măcar o data "Noi femeile trebuie sa fim unite" însă depinde mult de mediul in care trăiești. Eu de exemplu incerc sa tratez pe toata lumea fel, fără a ține cont de genul sexual al omului, de gradul de rudenie sau prietenie. Cât despre cele care reacționează într-un mod mai accentuat cu un bărbat poate fi ca se simt mai vulnerabile, pot simți nevoia de a se afirma, diferite motive. In final, totul depinde de contextul social și de dinamica relaţiilor. Fiecare interacțiune este unică și influențată de experiențele personale ale fiecăruia.

| LisaJulie a răspuns:

Femeile sunt cele care nu se supara la fel de rau ca barbatii dar se supara des