| AlexDorinel a întrebat:

De ce in Romania in ultimii 20 de ani s-au scumpit alimentele cu 300%?

Nici macar in cele mai dezvoltate tari nu s-a scumpit asa mult.

8 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Romanii sunt hoti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ultimii 10 ani nu au prea crescut pana acum. Cu pandemia asta chiar au crescut preturile

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Tu vorbesti din statistici de pe net sau din ce vezi cu ochii tai la rafturi? Du-te la penny, lidl, profi si vezi ca majoritatea produselor is mai scumpe cu 50 de bani.Ok ce sunt alea 50 de bani, dar la un produs de 2-3 lei 50de bani e un procentaj semnificativ

| Flar3 a răspuns:

Criza economica pe care o avem din 89' incoace

| Eisenheim a răspuns (pentru AlexDorinel):

Probabil că unele au scăzut, dar unde eu fac cumpărăturile doar a crescut, spre exemplu, o cutie de jumări a crescut de la 8, 49 la 20, 49. E doar un exemplu, dar cam toate au crescut happy e drept și salarul a crescut cu 200 lei brut, adică 70 net laughing

| sierra1 a răspuns:

"informația" ta e falsă. Multe sunt mai ieftine decât erau

| Yuoia a răspuns:

Doar cu 300%?
Saptamanal cu cate putin, ca oamenii sa nu observe. chiar ma intrebam de ce in Romania se scumpesc mereu toate in timp ce in vest e stabilitate. Se scumpeste barilul de petrol? Se scumpeste si in vest. Dar restul preturilor raman la fel. Si tot asa la orice vrei.