| LanguageMaster a întrebat:

De ce în ultimii ani, judecătorii și procurorii au beneficiat de creșteri semnificative ale salariilor?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel putin 2 motive: prevenirea coruptiei si intarirea statutului magistratilor.

8 răspunsuri:
| al9264 a răspuns:

Nu e ca și cum ar fi neapărat un principiu acolo, sau ceva de genul "narativa lumii a luat o întorsătură astfel încât rolul lor e mai important ca nicicând". Nu exclude ca pur și simplu să fi fost consecința deciziei unui om la întâmplare.

| gabicoo a răspuns:

În teorie - pentru a preveni corupția magistraților - pentru a le asigura un standard ridicat de viață și a nu ceda tentației.
În practică pentru a-și cumpăra și ai face cât mai fideli sistemului!
sad

| Alverto a răspuns:

Pentru a te ajuta pe tine și pe mine să ne rezolve cazurile de jigniri pe internet mai bine și mai repede big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cati cretini de judecatori si procurori cunosc eu, nu stiu de ce nu-s inchisi pentru toate abuzurile pe care le-au comis.
Pentru ca sunt destui idioti care le-au marit salariile, de-aia.

| LanguageMaster explică (pentru anonim_4396):

Tu ești avocat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Am o profesie mai frumoasa.

| LanguageMaster explică (pentru anonim_4396):

Ce profesie este mai frumoasă decât cea de avocat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Sunt profesii infinit mai frumoase decat profesia de avocat.