| Stropdeploaie a întrebat:

De Ce Politicienii Romaniei., Nu vor ca poporul Roman sa traiasca bine? De ce pentru ei. se pot platii salarii de mii de euro.Dar pentru un Roman de rand salariu este abia de 400 euro/? De ce Politicenii Romaniei Fura cat poate si nu patesc absolut nimic. Dar daca un amarat fura o paine, este inchis 7 ani!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că fiecare trage la buzunarul lui.Şi de unde crezi că Dragnea şi banda lui au salarii de mii de euro? Bineînţeles că din furat.Pentru că fiecare vrea ca lui să-i fie bine, nicidecum aproapelui lui.Aşa sunt românii, se bucură că în oraşul, satul lor e bine, nu se gândesc şi la ceilalţi. Până când va lucra mentalitatea şi prostia asta, România nu va scăpa prea curând.E păcat că românii se lasă aşa uşor de păcălit. Unde nu-i inteligenţă e uşor de manipulat.

| Plato a răspuns:

Romania e inca victima mentalitatii comuniste, proastei educatii si lipsei de informatie. Ne-am facut-o cu mana noastra. Am permis unor analfabeti sa decida pentru tara, iar ei au votat PSD. Nu avem voie sa ne plangem cat timp nu facem nimic. Ce sa facem? Prezenta la vot.

| RAY a răspuns:

Dar de ce naibi ati votat psd ca nu doar le au votat aliens, atat va plangeti dar nu faceti nimic, patetic si jalnic

| laSoledad a răspuns (pentru Plato):

Chiar Platon zicea ceva despre cei care nu se implica activ in politica spre binele natiunii, ca vor ajunge sa fie condusi de cei mai inferiori ca ei.

Bula
| Bula a răspuns:

In Germania lui Hitler a fost introdus raportul MAXIM admis intre salarul cel mai mic si cel mai mare in administratia publica de stat, acesta fiind de 1:6.
Acest raport a ramas valabil si pana in prezent.

Diferentele fata de noi se vad cu ochiul liber.
Concluziile le trageti voi.

| Ivanov27 a răspuns:

Romanii sunt usor coruptibili, si ei indraznesc sa fure pentru ca in primul rand nu sunt legii aspre de care sa le fie frica, nu ii inpiedica nimeni sa nu o faca si multi sunt urmasii comunistilor.

| niko23 a răspuns:

Cu regimu basescu s-a furat pe rupte dar atunci mai vedeai ca se mai ia masuri ai mai cerceta dna acum a disparut si dna si parca simti ca din zi ce trece toate institutiile statului devin ale psd n-o sa mai postam ce gandim