| Arthur a întrebat:

Deja se întrevede " bunăstarea " USL : ministrul muncii a anunţat că fiecare român este dator cu 5000 euro. Nu a precizat dacă intră în această categorie şi cei nenăscuţi.

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Nu inteleg de ce-s romanii asa timpiti incit sa creada ca hotii vin cu bani de acasa.

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă ai dracu'... dar cum observaţi voi mereu orice decizie din asta a USL-ului? Că acum 2 ani când le lua pdl-ul nici dracu' nu comenta şi nu era revoltat de ele. Sau pdl-ul ştia ce face nu? laughing

| DimLight a răspuns:

Nu te cred, da sa citesc un articol adevarat pe tema asta. laughing

| Empathizer a răspuns:

Daca te consoleaza cu ceva, americanii din SUA au datorii si mai mari.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Arthur, am puternica impresie ca esti membru PDL sau macar simpatizant.
Datoria nu provine de acum, ci din 1990 incoace, au contribuit la ea toate guvernele si partidele, mi se pare ca, in ultimul timp, PDL a contribuit cel mai mult.
Nu sunt membru si nici macar simpatizant al vreunui partid ori persoana politica, pentru mine toti sunt o apa si-un pamant si nu cunosc, cel putin pana acum, unul care ar merita sa fie votat, dar sa fim echilibrati si sa nu tot dam vina pe oponentii politici ori pe greaua mostenire. Numai bine!

| Arthur explică (pentru anonim_4396):

Nu au luat niciodată deciziile pe care le-au luat aceşti tovarăşi iar aşa personaje politice în fruntea ţării nu am văzut nici în Congo.

| DimLight a răspuns:

Adica a vrut sa spuna ca statul are o datorie de ~100 mild euro? laughing haha sa-l pis in freza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Arthur):

Logic frate. Doar fără PDL nimic NU E. Nu? rolling on the floor))))))) Cum dracu' se poate conduce o ţară fără un băsescu şi nişte slugi bine dresate drept membrii de partid?

Ai dracu' USL-ul... În 3 luni, au luat decizii atât de importante, cât n-a luat pdlul în 8 ani. laughing Asta e fraza repetată la infinit de toţi postacii susţinători de-ai lui băse.

| Arthur explică (pentru Ioandelasal):

Maestre, sunt simpatizant al dreptei şi regalist legat de sistemul de guvernare.
Am fost realmente şocat urmărindu-i pe aceşti tovarăşi cum mint cu o seninătate incredibilă, cum promit astăzi ceva iar ziua următoare acţionează exact invers.
Valoarea morală a celor doi este nulă pentru mine indiferent dacă făceau parte din PDL sau din oricare alt partid. Am avut o mare speranţă în politicienii tineri dar nu m-am aşteptat ca aceştia să acţioneze ca nişte demni reprezentanţi ai mahalalelor prin limbaj şi fapte.
Mai am o ultimă speranţă în noile formaţii de dreapta care sper că odată venite la putere vor stopa circul legat de alegerile prezidenţiale printr-o variantă legalizată printr-un referendum.

| Arthur explică (pentru Empathizer):

Da, ai dreptate şi m-am liniştit în această privinţă.
Dacă America are şi ea datorii e clar că suntem parteneri de datorii. Nici o problemă!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Arthur):

De multa vreme suntem socati de decizii gresite, minciuni, promisiuni fara acoperire, navala si bataia pe ciolanul puterii si multe altele, la care se dedau toti politicienii, indiferent de culoare politica sau varsta, asa ca nu-i o noutate.

| thealchemist a răspuns:

De curiozitate, tu esti platit de PDL sau Basescu?
ca ar trebui sa fii, sa nu-ti fie rusine sa ceri, daca tot il pupi in cur pe Basescu macar sa te alegi cu ceva.

| WR104 a răspuns:

Ma, tu esti ruda cu Basescu?
Jos Basescu, sus Diaconescu.
Jos ciocoii, sus poporul cu televizorul.
Va pup pe suflet.

| ButterflyWings a răspuns:

Am vazut ce ministrii grazavi au astia din usl ...la invatamant, la externe, la interne...s.a.m.d. lol rolling on the floor

| Arthur explică (pentru ButterflyWings):

Ai dreptate, când mă uit la ei îmi aduc aminte de muzeul Grigore Antipa.

| Dumnezău a răspuns:

Da' cine mortii mei s-a indatorat fara nesat la FMI,UE si BM,Arthure,aud? Statistica aceasta a prezentat-o si guvernul Boc, acum ceva timp, deci nu e vreo surpriza.

Bunastare nu va fi vreodata in Romania, pana nu vor fi trecuti la zid toti politicienii si cei cu mentalitate asemeni lor, spre a fi executati. Tare mi-e ca ramanem dupa cu o densitate de 5 locuitori/km2, la cat de multi trebuie executati. Bunastarea nu va veni fara o schimbare sociala, nu doar politica, iar schimbarea sociala, intr-o tara ca Romania, este imposibila in urmatorii 70-80 de ani.Sa ghicesc...de vina pentru asta sunt Stalin si Beria si fantomele lor,ce bantuie momentan prin Kremlin si Palatul Victoria,nu? laughing

Nu-s foarte priceput in sanctiuni internationale si blocade moderne,dar sunt interesat ce ar fi daca ar veni vreun presedinte sau premier roman, la o televiziune internationala cu un discurs de genul:

We will cease to pay you the money that you gave us on the sole purpose of enslaving Romania for decades.You can all go to hell, corporate and hypocrite assholes.You won't see a goddamn cent!

Cred ca s-ar merita, desi ar tabari pe noi imediat, autoritatile oficiale "democratice" occidentale.Hai,traiasca Mama Rusie!

| Arthur explică (pentru Dumnezău):

Scuze dar cred că noţiunile tale despre istorie sunt foarte limitate. Nu trebuie să râzi ca cineva anume când tocmai singur ai dat răspunsul : tezaurul nostru de la ruşi reprezintă 91 tone de aur, fapt care ar fi rezolvat multe din problemele României.
Rusia a avut pretenţii faţă de România ca datorii de război în valoare de 300 milioane dolari ( la acea vreme ).
Rusia a rupt Basarabia şi nordul Bucovinei. Celelalte lucruri bune aduse odată cu comunismul de fratele sovietic nu le mai amintesc pentru că o să te las să râzi mai departe şi să visezi la paradisul siberian.