| aurelian_4480 a întrebat:

Dupa parerea voastra credeti in noul premier?
dar in basescu?
voi in cine credeti?

Răspuns Câştigător
| Popescu_8609 a răspuns:

Alte marionete, păpuşarii sunt aceeaşi.
Deci... TOT DEGEABA!

6 răspunsuri:
| Doloresidk a răspuns:

In nici un caz in vre`unu` din politica

| mgtow a răspuns:

E un parlamentar care zice ca vrea sa reduca din cheltuielile taxelor care le da romanul in viata lui. Dar in basescu si noul premier (daca a fost ales) nu am baza.

| Ando1dul a răspuns:

Nu,nu cred in nici unul.Amandoi sunt niste ratati.Ce s-a rezolvat daca a venit un nou guvern? S-au marit salariile,alocatiile, pensiile, ajutoarele? NU! Cel mai bine era daca demisiona si Boc si Basescu si sa vina altii noi care poate ar fi schimbat ceva. POATE...

| LovellyAngel a răspuns:

In niciunu. Fiecare isi ia cascavaluhee hee

| harciog a răspuns (pentru mgtow):

Noul premier si noul guvern fiind destinati de a distrage atentia prostilor manipulati de pe strada pentru ca cei destepti stiu saracii ca oricine ar fi tot aia este.Au inceput promisiunile unor pensii mai mari si a salariilor minime pe economie marte dar nu s-a ascuns unele majorari de preturi.Deci mesajul este destul de clar, nivelul de trai ori o sa scada ori o sa ramina pe aceeasi linie dar noi vom creea impresia ca le vom da oamenilor ceva in plus.Mentalitate simpla de altfel;"Daca opozitia tot asta facea, de ce sa n-o facem noi?"

| danzel_7798 a răspuns:

Da cred in noul premier, parerea mea e ca Ungureanu e unul sau poate cel mai "invatat" dintre toti politicienii! basescu e cel mai bun expert in jocurile politice