| RaHex a întrebat:

Este normal ca la cumpararea unui energizant sa le arat buletinul in format electronic si sa nu-mi dea energizantul?
Am 22 de ani si nu pot sa-mi cumpar un energizant fara buletinul fizic?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am 22 de ani si nu pot sa-mi cumpar un energizant fara buletinul fizic?"

poate arati de cinșpe caz in care e corect ce se intâmplă

| gabicoo a răspuns:

22 fără câți?

O Carte de identitate scanată poate fi prelucrată și modificată data nașterii.

| Violleta2022 a răspuns:

Normal este sa le arati buletinul real in mana, ca cel electronic poate fi falsificat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In general nu te poți legitimă cu o poza pe telefon, doar cu actul de identitate original.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este foarte normal, trebuie sa prezinti cartea de identitate in original.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Nu exista buletin in format electronic.
Tu ai aratat o poza, iar asta nu are absolut nici o valoare.

| goguPatent a răspuns:

Destul de normal
nu te poti legitima cu o poza