| fearlessss a întrebat:

Exista vreo cale sa devi ofiter de politie judiciara/agent/criminalist daca ai probleme cu vederea destul de mari(cam 2, 5 dioptri)? Vreau raspunsuri sigure. Fundaa!(scuze categoria)

6 răspunsuri:
| Al3xp a răspuns:

Salut, la ofiteri de politie judiciara trebuie sa indeplinesti astea : ● să fie declaraţi apt medical, fizic şi psihic; verificările privind starea de sănătate medicală, fizică şi psihică vor fi efectuate de structurile de specialitate ale M.A.I. Deci trebuie sa stai bine cu psihicul.

| Dan112 a răspuns:

Trebuie sa imveti academia de politie iar dupa aia o sa poti sa lucrezi dar nu crede ca te duci si le zici vreau sa ma angajez ca ofiter, de la inceput vei fi ceva mai mic si in timp te vei ridica la ofiter, cat despre vedere, ce treaba are sa vezi rau... daca vrei sa te duci in armata sa lucrezi acest lucru nu prea se va primi dar sa lucrezi in politie nu e nimic daca vezi rau...

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vei fi respins la testarea medicală.
Pa, pa.

| pestisorulauriu a răspuns:

Sigur, lentile de contact la examen.

| fearlessss explică (pentru Dan112):

Stiu..si stiu ca nu se intra usor.m-am interesat mult de academia..acum am citit ca trebuie sa am suma la dioptri 3, iar eu am fix 3 si ma gandesc ca poate mai creste. voiam sa stiu daca exista alta cale. fara academia de politie..adica sa zicem sa faci facultatea de drept si apoi sa dai alte examene si sa nu mai fie verificare medicala..mersi de raspuns

| fearlessss explică (pentru pestisorulauriu):

M-am gandit si eu la asta.da frate nu isi dau seama?laughing si dupa. daca voi fi admisa ce fac continui cu lentilele sau imi pot pune ochelarii?