| Mariushgv a întrebat:

Hei, as vrea sa stiu ce face un politist de la criminalistica, face lucruri mai periculoase decat jandarmeria?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si politia are o forta speciala, numita SIAS (Serviciul pentru Intervenții și Acțiuni Speciale).

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Criminalistica se ocupa cu cercetarea locului faptei si obtinerea de dovezi in cazul infractiunilor, asa ca nu este mai nimic periculos.
In schimb jandarmeria se ocupa si cu probleme mai periculoase, cum sunt interventiile.

| Mariushgv explică (pentru Ioandelasal):

Bine dar ce fel de politisti intervin la interventi la fel ca si jandarmi

| Mariushgv explică (pentru Ioandelasal):

Dau funda

| Mariushgv explică (pentru Ioandelasal):

As mai vrea sa stiu care dintre cele doua instituti fac lucruri mai periculoase jandarmeria sau politia

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Mariushgv):

Parerea mea este ca fortele speciale din politie, dar mai putine actiuni decat ale jandarmeriei.

| Mariushgv explică (pentru Ioandelasal):

Ok dar sa zicem ca esti jandarm te poti transfera intr-un fel l politie dueaza mult

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Mariushgv):

Nu stiu, nu m-a interesat, intereseaza-te la politie sau jandarmerie.

| Mariushgv explică (pentru Ioandelasal):

Ok multumesc

Răspuns utilizator avertizat