| AndreiRadu5557 a întrebat:

In America favorit sa castige este Trump care are 78 de ani insa America ca si orice alta tara are nevoie de barbati puternici fizic si psihic, tineri, performanti si neinfricati, oare chiar nu se găsesc barbati de stat adevărati să conduca țările?

36 răspunsuri:
| TimberWolf a răspuns:

Pai nu prea, banul dicteaza, iar tinerii nu sunt bogatani influenti.

| johnnny123 a răspuns:

Păi și eroul tău Putin are 71 de ani, nu este nici el vreun tinerel...

| MistarGoGu a răspuns:

Generațiile mai tinere sunt puse pe făcut bani, party-uri și c#rvasareala! Asta din cei care nu au creieru " topit " de prafuri și boschetaresc!
Corupția și " manevrele " la vot au făcut sa scadă interesul pentru politica cam peste TOT!

| MistarGoGu a răspuns (pentru johnnny123):

Zici? Deja cred ca l-au clonat! Sa fie siguri ca are cine sa conducă NOUA UNIUNE SOVIETICA! Tovarăși!
Dinastie! Ca la pretinu de la Phenian!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce o sa mai zici când o sa câștige Kamala?

| LisaJulie a răspuns:

Ba se găsesc, dar trebuie sa aibă și carisma, sa știe cum se vorbească, ce sa spuna

| LisaJulie a răspuns (pentru MistarGoGu):

Pai majoritatea tinerilor nu merg la vot dar în schimb la festivaluri de muzica unde se trag joint-uri e plin!

| LisaJulie a răspuns (pentru MistarGoGu):

,,Generația care va schimba lume" nu poate inventa nicio expresie, nu poate sa stea 5 minute fără sa se uite în telefon, dau bullying celor care nu îi baga în seama!

| LisaJulie a răspuns (pentru MistarGoGu):

Nu generalizez dar asa sunt mulți din generația mea

| AndreiRadu5557 explică (pentru johnnny123):

Sunt sigur ca un tanar de 30 de ani nu ar fi facut ce face Putin, batranii sufera de sindromul "inteleptului" care le stie pe toate au o mandrie care nu mai poate fi scoasa, tanarul se gandeste la perspective, viitor, viata fara de griji samd, Rusia si Sua sunt conduse de batrani psihopati

| AndreiRadu5557 explică (pentru suntserios):

Sper ca nu, ea este calul troian al ocultei mondiale plua caa e nevoie de tineri de 30 de ani la Presedintie indiferent de tara

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AndreiRadu5557):

Valei. O să fii pe perfuzii când o sa fie de ales intre o femeie și un barbat de 80 ani.

| AndreiRadu5557 explică (pentru LisaJulie):

Sunt mulți tineri inteligenți si cu mintea la cap dar mainstreamul nu îi vrea, de aceea trebuie sa se porneasca o schimbare

| TimberWolf a răspuns (pentru LisaJulie):

A avea caracter inseamna a-ti mentine pozitia, felicitari pentru atitudine!
Probabil ai primit o educatie buna sau esti tu suficient de inteligenta incat poti sa vezi ''tenebrele'' societatii. In general oamenii inteligenti nu se adapteaza/integreaza.

| TimberWolf a răspuns (pentru suntserios):

Pai de ce sa alegem noi, ce treaba avem cu americanii?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru TimberWolf):

Tu nu trebuie sa alegi nimic, stai liniștit. Eu seara, te poți relaxa

| TimberWolf a răspuns (pentru suntserios):

Nu inteleg ce indrugi.

| MistarGoGu a răspuns (pentru LisaJulie):

În România încă este " evul mediu " in privința drogurilor, violentei! Ia mergi pe la periferie în Roma sau Paris sa îți mute nasul niște miresme de pi$@lau și iarba!

| eliancodrut a răspuns (pentru AndreiRadu5557):

Vorbesti prostii. Ce experienta de viata aree o persoana de 30 de ani? Tu stii ca in SUA nu poti fi judecator daca nu ai cel putin 45 de ani?
O tara se conduce cu mintea, nu cu forta. GEaba cap, daca minte nu-i.

| eliancodrut a răspuns:

Tu stii de ce justitia din Romania este una din cele mai prost vazute in Europa? Su stii de ce? Se admit in magistratura tineri care nu au experienta de viata. Experienta face de multe ori mai mult decat invatatura. Vezi in instante judecatoare de 28-30 de ani care judeca divorturi, dar ele sunt necasatorite si nu stiu ce-i aia familie.
Ceea ce spun este parere multor juristi, nu a mea numai.

| Cipi1212 a răspuns:

Se glumește că Biden e bătrân dar și Trump este bătrân.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru eliancodrut):

De fapt justitia din Romania este cum este ca suntem un stat corupt. Punct.

Cat despre judecat divorturi, ce treaba are daca esti casatorit sau nu?
E ca si cum ai zice ca un judecator nu poate hotara o sentinta de furt ca nu e hot.

| eliancodrut a răspuns (pentru suntserios):

Atata ai inteles? Ai fost vreodata implicat intr-un proces de divort, cap coada: divortul propriu-zis, partaj, incredintare copii?
Asocierea intre cele doua lucruri o poate face doar un neofit in materie. Stii care-i culmea metodicii? Sa inveti pe cineva ceea ce nu sti.
Legea se aplica in litera, dar si in spiritul ei. Ori spiritul unei legi se invata mai mult din experienta decat din manuale.
Si ceea ce am spus eu cu judecarea divorturilor de judecatori tineri si necasatoriti au spus-o juristi cu multa experienta, unii chiar de renume.
Sa stii ca in cazurile penale - chiar de hotie - sunt incadrati judecatori cu experienta. La judecatorii, unde judecatorii au o mai putina experienta se judeca numai cazuri penale marunte si simple. Celelalte se judeca pe fond la tribunale si unele chiar la curti de apel, unde sunt incadrati judecatori cu expeienta.
Asa ca iti recomand nu mai vinde castraveti la gradinar.
Cat despre faptul ca tu nu crezi ca are importanta daca esti casatorit sau nu daca judeci un divort, nu stau sa-ti explic implicatiile unui divort si mai ales a hotararii judecatoresti. Da este foarte important sa intelegi problemele de familie.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru eliancodrut):

Si cum facem cu judecatorul daca e barbat sau femeie?
Trebuie sa avem un neutru nu? Ca altfel tine cu barbatul sau cu femeia...

cam esti la furat curent

| eliancodrut a răspuns (pentru suntserios):

Sa stii ca se mai intampla. Dar daca are experienta vietii, a familiei si a problemelor juridice, va aplica legea in litera si spiritul ei cu mai mult discernamant.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru eliancodrut):

Asa si un judecator necasatorit va aplica legea in spiritul ei...

| eliancodrut a răspuns (pentru suntserios):

Nu m-ai inteles. Si mi se pare ca nici tu nu esti caatorit, de aceea nu ma intelegi. Asa ca nu avem de ce sa ne mai contrazicem. Zi-le asta marilor juristi ai Romaniei.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru eliancodrut):

Cine sunt marii juristi ai Romaniei?

| eliancodrut a răspuns (pentru suntserios):

Esti serios? Am auzit asta la diferite dezbateri la TV. Am auzit-o de la diferiti avocati - de la judecatorii, pana la curti de apel.
Hai ca nu-ti mai raspund, ca tu vrei sa contrazici realitatea.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru eliancodrut):

Pai voiam sa stiu cine sunt marii juristi sa caut declaratii sa ma conving... DAca nu stii sa ii spui, aia e