| AndreiRadu5557 a întrebat:

In America favorit sa castige este Trump care are 78 de ani insa America ca si orice alta tara are nevoie de barbati puternici fizic si psihic, tineri, performanti si neinfricati, oare chiar nu se găsesc barbati de stat adevărati să conduca țările?

36 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns (pentru MistarGoGu):

Peste tot se vrea legalizarea drogurilor sa îi facă pe copii și tineri legume

| MistarGoGu a răspuns (pentru LisaJulie):

Este vorba de educație și control! Legume pot deveni și de la alcool care este LEGAL! un bețiv la volan poate face același carnagiu ca unul drogat!
Iarba *( canabis ) consumata CU MASURA și în scop recreațional sau medical NU omoară pe nimeni în halul în care omoară mizeriile alea sintetice!
Am mai spus-o și o repet companiile Pharma fac presiuni pe guverne SA NU legalizeze în anumite tari sa își vândă ei " legalele " alea sintetice cu zeci de efecte secundare!
Analgezice și alte porcarii!

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru eliancodrut):

Experientele de viata sunt subiective, in justitie trebuie sa iei decizii obiective. Fiecare caz e unic si vine cu nspe mii de detalii diferite, in fiecare zi dai de o situatie cu care n-ai mai avut de-a face. Un divort nu te pregateste pentru nimic, din contra, te poate traumatiza si te poate face partinitor.

| frumoasazaraza a răspuns (pentru eliancodrut):

Divortul e cea mai simpla problema de drept laughing - parerea unui jurist.

| eliancodrut a răspuns (pentru frumoasazaraza):

Actul propriuzis da, daca nu sunt copii si nu sunt probleme la partaj: este contributie egala.
Un proces penal se desfasoara pe baza cercetarilor facute de parchet, pe cand la un proces civil cercetarea se face de judecator pe baza diferitelor declaratii.

| eliancodrut a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Nu ai inteles nimic. Uite asa sunt cei tineri: cred ca totul merge ad-literam.
Nu stiu de ce unii se cred mai destepti decat cei care au pregatirea, dar si experienta in domeniu. sa cum zice un conational de-al nostru: teoria ca teoria, dar praftica te omoara.