| NWOtheory a întrebat:

M-am uitat azi la un episod din Violeta și m-am enervat atât de tare când am văzut cum Violeta l-a trimis pe sotul ei la muncă. Poate că ea s-a gândit că ar fi bine să își pună și soțul la treabă, deși ea stă acasă toată ziua fără să facă nimic altceva decât să mâzgălească peisaje de pe terasa casei lor cu un pahar de vin în mână. Probabil că a simțit nevoia să îi ofere și lui ocazia să se bucure de farmecul de a ajunge epuizat acasă, după o zi plină de provocări la birou, în timp ce ea se pregătea să facă o pauză binemeritată pentru un nou episod de telenovelă. Ironia situației m-a lovit ca un pumn în stomac - cât de eficient poate fi această distribuție a responsabilităților! Voi ce parere aveti?

17 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Eu daca a-și fi avut o soție pe care o iubesc cu Adevărat nu are trebui să muncească în viața ei eu am sa muncesc pentru ia toată viața mea și pentru familia mea și nu m-ar deranja asta niciodată nici un singur gram

Eu nu am soție și nici nu caut.

Ți-am răspuns la întrebare ce s-ar fi întâmplat cu Adevărat daca a-și fi fost însurat cu femeia pe care o iubesc cu Adevărat.

| 1onur a răspuns:

O dacă ce ești bărbat și ești cu femei pe care o iubești cu Adevărat nu mai contează dacă muncește sau nu important este fericirea ei și familie tale nu ce crede alți despre tine și soția ta sau familia ta sau daca muncește sau nu soția ta important este să-ți iubești soția cu Adevărat familia cu Adevărat și pentru ei să muncești toată viața fără Să-ți jignești soția sau să-ți faci familia sa se simtă într-un fel că tu muncești. Nu așa. Muncești pentru familia ta orice ar face ei. Eu așa a-și face fără nici un deranjat din potrivă a-și face toată viața pentru ei asta până mor numai ei sa fie bine și fericiți cu Adevărat daca ei sânt fericiți cu Adevărat și eu am sa fiu fericit cu Adevărat atunci pentru mine nu ar fi o povară și nici un chin sau un deranja sa muncesc toată viața pentru ei este de ajuns săi văd fericiri cu Adevărat atunci eu știu că reușesc cu Adevărat in viață să fiu un soț Adevărat și un tată bun pentru copii mei. Fericirea lor este fericirea mea Adevărată cu Adevărat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te ai dus la muncă încă?

| relian a răspuns (pentru 1onur):

Daca nu ai sotie si nici nu cauti, e bun laughing dar in cazul asta nici nu ai de unde sti daca ai trimiteo la munca sau nu.
E doar vorbe ce spui, odata ce anul ai experimentat situatia asta dea avea o femeie.

Adica daca ar sta acasa ce ai pune-o sa faca, doar sa stea poza, tablou sau ce anume?
Nu mai conteaza daca munceste laughing hai ca esti tare de tot.Dar acasa ea nu trebuie sa faca curat, mincare, mai ales ca tu daca ai un salr mic, nu vei putea sa maninci zilnic la restaurante nu?

Ce faci vii de la munca si faci tu mincare, curatenie tot ce se face la casa?

E bun daca asa ai proceda, esti veriga cea mai slaba laughing

| johnnny123 a răspuns:

Noroc că viața ta nu este o telenovelă. Dar dacă ar fi, s-ar intitula "O homem inútil"

| TimberWolf a răspuns (pentru suntserios):

Tu esti non-stop pe aici, iti vad raspunsurile peste tot, la munca pe cand?

| 1onur a răspuns (pentru relian):

Eu când iubesc cu Adevărat nu las să se ofilească mai bine mor eu. Și cu asta am zis totul.

Nu caut niciun fel de prieteni și niciun fel de relație cu nimeni.

Eu m-am dedicat lui Dumnezeu cu totul ce vrea Dumnezeu aia sa ajung și aia facă cu mine. Da nu mă bag un niciun fel de contact cu oamenii de niciun fel ajut dacă pot. Da atâta mai mult nu există și nu va exista.

| 1onur a răspuns (pentru relian):

Pot să-mi facă și eu de mâncare pot sămi spăl și eu singura hainele la mașină de spălat atâția ani am avut grija de mine singur părinte străini nu pot eu să-mi fac atâta mie? Da ce va fi soția mea sclavă să curețe după mine non stop? Pot eu să-mi port de grijă de unul singur.

| LisaJulie a răspuns:

Care Violeta? Telenovela de pe Disney din copilărie?

| relian a răspuns (pentru 1onur):

Si tu esti sclav sa o intretii pe ea doar ca este femeie? Asa iti iei o papausa gonflabila si ai inlocuit femeia laughing banui ca nici nu trebuie sa vorbeasca laughing vorbesti tot tu si pentru ea, de ai avea o femeie ai tine-o cum am spus tablou.
Bineinteles nici sex nu ai face, doar e pacat sa faci asa ceva/

In cazul asta te intreb de ce ai avea tu o femeie? Bine ai spus ca nu ai si ca nici nu-ti trebuie, dar asa ca idee de ai avea de ce ai avea? Daca tu faci toate, daca aia trebuie sa stea doar de pzoa, nu sex, nu nimci, pentru ce ai tine-o? Doar ca e femeie si tu ai iubio? De care iubire, de aia platonica? cade frate, sora, mama laughing

| Madaxo97 a răspuns (pentru LisaJulie):

La aia ma gândeam și eu laughing

| 1onur a răspuns (pentru relian):

Este de ajuns să nu mă mintă.

Sa nu mă iubească sa nu mă țină de mână să nu-mi gătească să nu curețe după mine sa nu-mi facă nicio poftă și niciun moft dacă vrea să doarmă langa mine bine daca nu iar bine. Eu a-și munci toată viața pentru fericirea ei cu Adevărat nu-i nevoie să ridice un ac de jos mil ridic singur sa nu-mi spună te iubesc este de ajuns prezența ei.

Cum am spus nu caut nimic cu o fată cu femeie nici prietenie nici altceva nici relație cu niciun om de niciun fel.

Dar nici nu trec pe lângă un om care are un nec și îmi cere ajutor ajut că știu că pot și știu că Dumnezeul mă ajută să ajut și eu la rândul meu atâta tot. Eu cu oamenii nu vreau sa am niciun fel de contact sau relație.

| LisaJulie a răspuns (pentru Madaxo97):

Eu nu am auzit sa se vorbească de asa ceva

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

In telenovela

| Etoilefilante a răspuns (pentru 1onur):

Dacă nu găsesc un soț ca tine eu nu mă mărit!?

| 1onur a răspuns (pentru Etoilefilante):

Te cred.

| mODIN a răspuns:

M-aș fi gândit să îți zic că pui niște întrebări de zici că încă te uiți la desene animate, dar acum că ai confirmat că tu chiar asta faci, nu prea mai merge laughing