| pelena70 a întrebat:

Mai multe minore fac videochat. Întrebarea este dacă cele care au 16 ani pot avea contract individual de muncă înregistrat la I.T.M?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, conform Codului muncii, citez:
"Art.13.(1)Persoana fizicã dobândeşte capacitate de muncã la împlinirea vârstei de 16 ani."

| Twixi a răspuns:

Persoanele sub 18 ani au dreptul doar la 4 ore de munca happy

| doctorandus a răspuns:

Pentru videochat erotic ar intra la producere si raspandire de pornografie infantila, multi ani de bulau pentru patron si manager.

| doctorandus a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ai uitat sa le urezi de la multi ani (cu executare).