| Vladpppppp a întrebat:

O mașină din spatele meu sa băgat în depășire pe linie continua, a încercat sa se bage între mine și mașină din fata mea dar cel din fata a pus frana pentru a face stanga pe o uliță, cel care a depășit era pe diagonala pe banda mea a pus frana și eu am întrat pe partea dreapta a masini lui, mașină nu era complet băgată pe banda asa ca am atins-o doar cu coltul din fata stanga al masini mele

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Așa și?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Important e ca sunteti toti teferi.
Sper ca aveti asigurare si tu si el.

Mergi la politie, pentru ca se putea termina cu victime.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus vinovat este soferul ce a incercat sa te depaseasca.
Daca nu exista victime, ci doar pagube materiale atunci puteati incheia o constatare amiabila.
Daca nu a vrut sa incheie constatarea atunci trebuie sa anunti politia rutiera.