| Ryaaan a întrebat:

Pentru un pistol cu aer comprimat,imi trebuie permis ceva, ca sa fie legal? Si daca da cum obtin un alrfel de act?! Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai nevoie de permis ci de o autorizatie de la politie, pistoalele cu aer comprimat se incadreaza la arme neletale, Categoria C - Arme supuse autorizării, din L.295/2004, rep. in 2014, cu md. si compl. ulterioare.
Daca indeplinesti toate conditiile prevazute trebuie sa depui o cerere la IJP din judetul tau.

1 răspuns:
| Ryaaan explică (pentru Ioandelasal):

Iti multumesc tare mult, un an nou fericit!