| Razzvan1612 a întrebat:

Pot sa ascult muzica in casti cand merg pe bicicleta o lege care sa interzică?

7 răspunsuri:
| Cinic a răspuns:

Este total nesigur sa faci asta! Cand mergi pe bicicletă ai nevoie sa auzi clar ce se întâmplă in jurul tau. O fracțiune de secundă de neatenție poate avea consecințe grave! Eu ma dau cu bicla si vad ciclisti pe carosabil care nu au franele bune, nu au catdioptrii reflctorizante si nici macar veste cand este noapte.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o dispozitie legala care sa interzica expres aceasta dar constituie contraventie fapta de a efectua unele activitati care distrag atentia si ascultarea la casti poate fi socotita o asemenea activitate.

| florin926481f a răspuns:

Ascultă frate muzica unde și când vrei și nu îți mai pune atâtea întrebări

| ReddY25 a răspuns:

Nu ai voie

| ReddY25 a răspuns (pentru ReddY25):

Trebuie să fii ochi și urechi la trafic

| Holiday a răspuns (pentru ReddY25):

Nu exista nicio lege care sa-i interzica.

| johnnny123 a răspuns:

Ce nevoie ai să auzi ce se întâmplă în jurul tău și să fii conștient de pericole când mergi pe bicicletă prin trafic?

Important este să asculți muzică, nu să ajungi cu bine acasă.