| Lazea_Adelin_1999 a întrebat:

Pot susține examenul pentru licența de transport persoane și implicit uber/Bolt daca am dovada de circulație?

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Dovada este înlocuitoare a ceva, ori a permisului ori a certificatului de înmatriculare, asta trebuia să specifici.

Cum nu prea are treaba certificatul de înmatriculare, bănuiesc că vorbești de permis( deci noi trebuie sa ne dăm seama ce vrei de fapt), și răspunsul este da, ai nevoie de permis și carte de identitate în original cand te prezinți la examen.

| Lazea_Adelin_1999 explică (pentru Frank51):

Da este vorba de permis am dovadă înlocuitoare dar nu am cazier rutier sau ceva, deci pot doar cu permisul in original?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti, avand nevoie de permisul auto in original.