| Rony23 a întrebat:

Sa desfintat cartea de munca?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Carnetul de munca a fost abrogat incepand cu 1.01. 2011. Acum se foloseste Registrul general de evidenta a salariatilor, in format pe hartie si electronic (Revisal), in care se inscriu contractele individuale de munca si modificarile la acestea. Numai bine!

6 răspunsuri:
| Blade82 a răspuns:

Da. Acum e electronica.

| LIN2010 a răspuns:

Nu sa desfiintat, doar nu se mai utilizeaza acel carnet de evidenta, numit ''carte de munca'', ci se utilizeaza un format electronic.Te salut cu''fundita''.

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Ai o cultura aproape inexistenta, se scrie ''S-a desfiintat cartea de munca?''. Nu ma mira faptul ca jumatate din populatia Romaniei este semi-analfabeta

| DoctorLove a răspuns:

Da, acum totul se inregistreaza intr-o baza de date. Deci este carte de munca electronica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.rony.s-a infiintat sclavagismul modern.in care omul muncitor e facut varza de politicieni, patroni si organele de control care merg mana in mana, calcand legea, drepturile salariatilor lor si a oamenilor in general.asta de cand cu noul cod al muncii si infiintarea ne-cartii de munca electronice.

| Rony23 explică (pentru AlexanderChristianFenty):

Ce vrei ma, ti s-a terminat gelu? dai cu flegma