| Alexu420 a întrebat:

De ce studii este nevoie pentru functia de secretar? Dau funda raspunsului corect!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asta nu stiu exact, de obicei finalizarea liceului se face prin bacalaureat. Cunosc cativa executori judecatoresti dar n-am avut curiozitatea sa-i intreb ce studii are secretara, cred ca merge si fara bacalaureat, ei sunt independenti si pot angaja pe cine doresc, nu le verifica nimeni angajatii, ei fiind cei care-i platesc.

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Minim liceul. Sa stii sa scrii corect,sa ai cunostinte de PC.
Acuma, depinde si unde vrei sa fii secretar. La minister, la primarie, la seful tau, la scoala...Cu cat este mai inalta institutia cu atat trebuiesc studii mai inalte.
PS-De unde sti tu care-i raspunsul "corect"? Ne testezi tu pe noi?

| Ellenaroxy a răspuns:

Depinde de angajator ma refer de la liceu in sus adica depinde de cerinte engleza nivel mediu cunostinte avansta pc dar poata sa-ti ceara si experienta in domeniu ( si sa faci o cafea buna big grinbig grin)

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce fel de secretar, sunt mai multe feluri de secretar, fiecare functie cu cerinte diferite. Spune concret si o sa-ti raspund concret.

| Alexu420 explică (pentru Ioandelasal):

Concret ar fi in felul urmator: Secretar la un Executor Judecatoresc!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Alexu420):

Pentru asta este destul sa ai studii medii (liceul) si sa te pricepi sa lucrezi in Word.

| Alexu420 explică (pentru Ioandelasal):

Studii medii se pune si fara bac? Pentru ca ala nu-l am. Dar 12 clase am.

| Alexu420 explică (pentru Ioandelasal):

Pai mie mi-a spus dl. contabil ca nu se poate daca nu am bacalaureatul si exact acelasi lucru il gandesc si eu ca si tine in legatura cu verificarile pentru ca el ma plateste si nu statul. In fine! Multumesc pentru raspunsuri!

| VadTot a răspuns:

Salut! Raspusnul corect este.O "pila" Buna..Restul se aranjeaza!