| Alx_Stelii_1980 a întrebat:

Salut, am niste probleme cu un liceu, am fost desconsiderat si lasat corigent in a12-a la materia franceza de o profesoara cu niste probleme la vedere cu capul.Problema este ca s-au adus minciuni la adresa mea si a mamei cum ca noi am fi amenintat, ce se poate face?

8 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Absolut nimic. Insa nu inteleg intrebarea. Ce se poate face cu profesoara sau ce se poate face daca vi s-a adus "amenintarea"?
Normal,daca nu dai bac din franceza profa ar trebui sa te lase sa treci, daca nu ori ai deranjat in ora sau absente multe ori, chiar cere materia si tu n-ai invatat deloc.
Cel mai ok e sa vorbesti cu ea, daca nu se poate mergi la director, in cele mai multe cazuri te rezolva el chiar si daca nu usor.

| Alx_Stelii_1980 explică (pentru Pool77):

Directoarea tine parte profesoarei pentru ca, aceea profesoara de franceza a tras de mine mi a aruncat hartie pix, si mai multe s-a luat de mine la propiu, pot apela la insepctorat ceva?

| Pool77 a răspuns (pentru Alx_Stelii_1980):

Daca nu ai dovezi clare nu prea cred.
Din cate stiu nu se ia nici parerea colegiilor, adica nu se categorizeaza ca si martori.
Poti apela la ei, sa vorbesti cu si sa vezi ce e de facut, ei iti vor da un raspuns concret si sigur.
Oricum, stiu cum e sunt si eu in situatia asta totusi sper sa nu ajung si eu la inspectorat.Plus si daca mergi acolo vezi sa stii doar tu, nici un coleg sa nu cumva sa te dea de gol si dupa profa sa vorbeasca si cu alte profe/profesori si sa te lase corigent din 3 materii.

| Alx_Stelii_1980 explică (pentru Pool77):

Mi au fost inchise restul mediilor, sunt corigent doar la franceza, oricum in liceul meu se fac foarte multe scheme, scheme care le e frica sa nu vina cineva sa afle

| Rodicanegrescu a răspuns:

O discutie deschisa, sincera cu profesoara. Uneori sunt cam ciudati profesorii astia.Nu dispera! Incercarea moarte nu are!

| darrio2007 a răspuns:

Iar tu, bineanteles, nu ai nici o vina! Esti ingeras. Nu ai ce face.Degeaba nu se ia nimeni de tine.

| Alx_Stelii_1980 explică (pentru darrio2007):

Sigur ca da, ca profesor sa tragi de mine si sa mi arunci pe jos niste lucruri, apoi sa fiu provocat din acestea sa tip si sa apelez la tot felul de semi - amenintari

| darrio2007 a răspuns (pentru Alx_Stelii_1980):

Deci,ce spui in postare despre amenintari este adevarat. Daca stii sa te abtii nu apelezi la semi-amenintari. Reclamatie la director.