| anonymous1212 a întrebat:

Salut, am o intrebare legata de repartizarea jandarmilor dupa ce sunt declarati admisi. Am auzit ca acum ei sunt trimisi la Bucuresti, e adevarat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Repartizarea jandarmilor se face numai dupa absolvirea Facultatii de jandarmi din cadrul Academiei de Politie sau a scolii de subofiteri de jandarmi si nu se face numai in Bucuresti, se face acolo unde sunt locuri disponibile, in functie de media de absolvire si de solicitarea absolventului.

6 răspunsuri:
| debarasator63 a răspuns:

Cine ti-a zis asta? Daca ai citit pe Facebook, las-o!

| anonymous1212 explică (pentru Ioandelasal):

Mi s-a spus ca indiferent de unde esti esti trimis acolo...si eventual trimis in judetul in care vrei si sunt locuri

| anonymous1212 explică (pentru debarasator63):

Sotia unui jandarm mi-a spus happy

| anonymous1212 explică (pentru Ioandelasal):

Mi s-a spus ca acum indiferent din ce judet esti, esti trimis acolo si eventual la tine in judet daca sunt posturi

| Iote a răspuns:

Ar vrea ei la Bucuresti. Nu e asa.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru anonymous1212):

Nu este adevarat, cine ti-a spus nu cred ca stia cum se fac repartizarile.