| Aalexander a întrebat:

Salut.
Am pe tot bratul drept si putin pe gat tatuaje. Tatuajele sunt mai exact randuri cu litere chinezesti. Nu inseamna nimic, dar mie imi place mult cum arata.
Cu toate acestea, peste o saptamana am bacul si ma intreb daca nu cumva voi fi respins pe motiv ca tatuajele sunt semne sau coduri sau nu stiu ce...
O camasa nu poate acoperi tot, plus ca n am. ar trebuie sa mi iau fular si manusi ca sa nu se vada, dar ce caca?
Deci ma intreb pot intra asa la examen? am dreptul mai exact?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti intra fara probleme, nicaieri nu sunt interzise tatuajele la bacalaureat, atata timp cat nu privesc vreo materie.

| Scorpiel a răspuns:

Nu au cum sa nu iti permita accesul in bac doar pentru niste tauaje.

| Aalexander explică (pentru Ioandelasal):

Pai sa nu spuna ca reprezinta un semn. asa cum am auzit ca pe teza n ai voie sa faci desene sau nu stiu ce deoarece e considerat semn si ti anuleaza teza.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Aalexander):

Si ce semn ar putea reprezenta si ce ai putea face cu el? Nu supraveghetorii corecteaza lucrarile.
Sunt interzise semnele pe lucrare tocmai pentru a elimina suspiciunile in legatura cu corectarea.

| Defalt a răspuns (pentru Aalexander):

Păi desen pe foaia de teză, nu pe braț laughing.