| Fernii a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare.Sunt divortata de 15 ani si am un fiu tot de 15 ani. El acum vrea sa mearga la tatal lui dar tatal lui nu stie ce trebuie sa faca ca sa aiba custodia baiatului.Ce este de facut?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tatal trebuie sa solicite, printr-o actiune la judecatoria domiciliului tau, stabilirea domiciliului minorului la el si tu sa fii de acord cu aceasta.

3 răspunsuri:
| Fernii explică (pentru Ioandelasal):

La notariat cum ar veni, nu?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Fernii):

Nu la notar, la judecatorie, am fost foarte clar.

| Doja a răspuns:

De ce trebuie sa implicati statul in treaba asta daca va intelegeti intre voi?