| Wordofthat999999 a întrebat:

Cine a câștigat alegerile parlamentare USR sau PNL? Sau inca nu s-au numarat toate voturile din Romania si Diaspora?

12 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Eu știu că PNL.

| Nătărău a răspuns:

PCR Plus Minus.

| aXy99 a răspuns:

1. PNL
2.PSD
3.USR

Pana acum. Aflam maine rezultatele finale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pnl e câștigătoare

| Yuoia a răspuns:

Au fost alegeri EUROparlamentare! Pentru parlamentul Europei, nu al Romaniei. Imi inchipui cam ce au votat multi, daca nici nu au stiut ce voteaza. Fiecare partid, isi va trimite reprezentantii in parlamentul european. Numarul lor va fi in functie de procentul obtinut in alegeri.

| AC4S4 a răspuns:

Pragul electoral la alegerile europarlamentare a fost trecut de (in acesta ordine):
1. PNL
2. PSD
3. USR-PLUS
4. PRO ROMANIA
5. PMP
6. UDMR

Locurile 2, 3 si 5, 6 sunt foarte stranse intre ele. Pot sa existe diferente cand vedem rezultatele finale.

| Wordofthat999999 explică (pentru aXy99):

Maine sunt rezultatele finale?

| Wordofthat999999 explică (pentru AC4S4):

Maine arata rezultatele fonale?

| Wordofthat999999 explică (pentru AC4S4):

Maine arata rezultatele finale?

| minrest a răspuns:

Sunt alegeri europarlamentare, nu parlamentare, ceea ce inseamna ca parlamentul isi pastreaza compozitia. Ce inseamna sa castigi alegerile? Cele mai multe voturi le-a primit PNL.

| AC4S4 a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Probabil joi sau vineri.

| RAY a răspuns:

AC4S4 parca spuneai ca oltenia, moldova nu va vota cu psd

Județele unde domină PSD:

Teleorman – 47, 53%
Olt – 44, 57%
Mehedinți – 43, 07%
Dolj – 40, 8%
Giurgiu – 39, 27%
Buzău – 33, 46%
Botoșani – 33, 04%
Dâmbovița – 32, 89%
Gorj – 31, 98%
Ialomița – 31, 35%
Vaslui – 30, 51%
Argeș – 30, 06%
Hunedoara – 29, 61%
Neamț – 29, 08%
Bacău – 27, 8%
Galați – 27, 04%
Brăila – 27, 01%