| REspEC7 a întrebat:

Salut comunitate!
In urmă cu câțiva ani am fost cercetat pentru săvârșirea de trafic de substanțe. După o luptă cu complete de judecată am rămas la o condamnare cu executare de doi ani.
In timpul proceselor am primit rechizitoriu plus alte tâmpenii de care aveam nevoie atunci.
La momentul de față au trecut 4 ani de atunci și am reușit să rătăcesc rechizitoriul acela unde aveam niște declarații pe care as dori să le mai citesc o dată și totodată să le fac și publice.

Cum pot obține rechizitoriul? Țin să specific că nu mai am absolut nimic de atunci, număr de dosar, numele judecătorului, numărului completului. nimic

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Mergi la arhiva judecatoriei/tribunalului si-ti ceri dosarul in care ai fost condamnat.

| Violleta2022 a răspuns:

Faci curatenie generala in casa si le cauti.

| REspEC7 explică (pentru doctorandus):

Și numai cu buletinul meu trebuie să mă prezint? Iar după aceea îl obțin?

| doctorandus a răspuns (pentru REspEC7):

Trebuie sa stii in ce loc si in ce an ai fost condamnat. Restul pot sa caute ei acolo.